۲۱ شهریور ۱۴۰۰ | 20:05
کد خبر : 62292

ایمیدرو مواد اولیه ۲ کارخانه روی بندرعباس وقشم را تامین می کند

استاندار هرمزگان گفت: این ۲ واحد صنعتی از مدتها پیش مشکل تامین مواد اولیه داشتند که با پیگیری های فراوان از طریق سازمان ایمیدرو سهمیه مواد اولیه افزایش یافت و زمینه اشتغال ۷۰۰نفر فراهم می شود.مواد اولیه ۲ کارخانه روی بندرعباس وقشم پس از رفع مشکل هزینه از طریق معدن انگوران زنجان می شود.

به گزارش برداشت روز، فریدون همتی شنبه شب درنشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان افزود: با اشاره به پیگیری تامین برق مورد نیاز واحدهای صنعتی بزرگ استان، در فصل تابستان، قطعی های برق زیادی برای این واحدها اعمال شد، تا برق خانگی به شکل مناسب تامین شود که با توجه به بهتر شدن شرایط آب و هوایی در نیمه دوم سال، باید هم سهمیه برق شش ماه دوم سال و هم کسری شش ماه نخست این واحدها، تامین شود تا بتوانند تولید کامل را طبق برنامه ریزی محقق کنند.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: همکاری شرکت برق استان و برنامه ریزی مناسب توسط واحدهای صنعتی بزرگ به خصوص شرکت های تولید فولاد در استان برای این کار ضروری است.

همتی خواستار اجرای طرح جامع تولید انرژی برق برای صنایع غرب بندرعباس شد و افزود: شرکت توسعه زیرساخت که با سهامداری صنایع غرب بندرعباس تشکیل شده، با کمک واحدهای تولید فولاد در استان باید در این راستا اقدام و در زمینه احداث نیروگاه های جدید تولید برق و همچنین ایجاد واحد بخار در نیروگاه سیکل ترکیبی ایسین، سرمایه گذاری کند تا برق مورد نیاز واحدهای صنعتی غرب بندرعباس، به صورت پایدار تامین شود.

وی به بررسی مسائل و مشکلات منطقه آزاد قشم در زمینه پرورش متمرکز میگو اشاره کرد و گفت: مقرر شد برای رفع مشکلات این سازمان با شیلات و سازمان نظام مهندسی، موضوع در نشستی به طور دقیق کارشناسی و نتیجه ابلاغ شود.