۱۰ شهریور ۱۴۰۰ | 20:03
کد خبر : 61177

یک قدم راحت‌تر تا شارژ خودرو برقی با شارژرهای AC ایستگاهی مپنا

ایستگاه شارژ خودرو برقی (Electric Vehicle Charging Station) از عناصر زیرساختی است که انرژی الکتریکی مورد نیاز برای شارژ وسایل نقلیه برقی اعم از خودرو تمام برقی یا پلاگین هیبرید (Plug-in Hybrid) را تأمین می‌کند.

به گزارش برداشت روز، افزایش تعداد مدل خودروهای برقی موجود و نیز حجم رانندگان این وسایل نقلیه در جهان، سبب پیشرفت در ساخت تجهیزات ایستگاه‌های شارژ اتومبیل‌های برقی شده است.

یکی از انواع شارژرهای ایستگاهی، شارژر AC است که معمولا از کانکتورهای نوع ۱ و نوع ۲ استفاده می‌کند و بر خلاف شارژرهای DC نیازی به جریان‌های بالا نداشته و حتی با برق تک‌فاز شهری نیز راه‌اندازی می‌شود. به همین دلیل این شارژرها مقرون به صرفه‌تر بوده و انتخاب مناسبی برای ایستگاه‌هایی است که نیاز دارند تعداد زیادی شارژر در محل نصب داشته باشند.

مرکز توسعه خودرو برقی و زیرساخت‌های شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) نسل جدید شارژرهای AC ایستگاهی خود را روانه بازار ساخته است.

این نوع شارژر، امکان شارژ با کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه‌تر را در محیط‌های داخلی و بیرونی فراهم می‌کند. این شارژرها در توان‌های ۷٫۴ و ۲۲ کیلووات به بازار عرضه می‌شوند. طراحی خاص این محصول، این شارژر را مناسب برای نصب در ایستگاه‌های شارژ خودرو برقی و پارکینگ‌های مراکز خرید و فروشگاه‌ها کرده است. همچنین ارتباط شارژر با سرویس‌های متصل (سرور مرکزی)، امکان مدیریت شارژ و نیز مشاهده روند شارژ را به کاربر می‌دهد.

شارژر AC ایستگاهی مپنا از هر دو کانکتور نوع ۱ و نوع ۲ پشتیبانی می‌کند و قادر است با تأمین حداکثر جریان ۳۲ آمپر، زمان شارژ باتری یک خودرو برقی برای طی مسافت ۱۰۰ کیلومتر را به ۱ تا ۲ ساعت در ولتاژ ۲۳۰ ولت (تک فاز) کاهش دهد.

هزینه شارژ با این شارژرها نسبت به انواع DC (سریع) آن بسیار کمتر بوده و برای مراکز تفریحی، فرهنگی و تجاری که مشتری‌های زیادی داشته و غالبا خودروهای زیادی در پارکینگ آنها پارک هستند، بسیار مناسب است؛ چرا که مشتریان ضمن استفاده از امکانات این مراکز، می‌توانند خودروهای خود را نیز شارژ کنند.

یک قدم راحت‌تر تا شارژ خودرو برقی با شارژرهای AC ایستگاهی مپنا

شارژرهای AC ایستگاهی مپنا از پروتکل ارتباطی OCPP. 1.6 پیروی می‌کنند. با استفاده از این پروتکل، شارژرها ارتباط بالادستی با مرکز کنترل و مانیتورینگ مپنا را دارند و می‌توانند از راه دور پایش و عیب یابی شوند.

از ویژگی‌های شاخص شارژرهای AC ایستگاهی مپنا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پشتیبانی از کانکتورهای نوع۱ و نوع۲

توان خروجی ۷٫۴ و ۲۲ کیلووات (قابل انتخاب)

دسترسی به اینترنت از طریق GSM، LAN و WiFi

پشتیبانی از OCCP 1.6

به روزرسانی از راه دور

امکان دسترسی از طریق وبسایت و نرم‌افزار تلفن همراه

مطابق با استاندارد IEC61851-1

یک قدم راحت‌تر تا شارژ خودرو برقی با شارژرهای AC ایستگاهی مپنا

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا سفارش این محصول به آدرس زیر مراجعه نمایید:

https://www.mapna-evidc.com

زمین نفس می کشد

مرکز توسعه خودرو برقی و زیرساخت­های مپنا

مپنا نیوز