۰۸ تیر ۱۴۰۰ | 19:33
کد خبر : 54637

تصویب برنامه های عملیاتی طرح جامع گوهرسنگ ها با حضور ۵ معاون وزیر صنعت معدن و تجارت

برنامه های عملیاتی طرح توسعه صنعت گوهرسنگ ها با حضور 5 معاون وزیر صنعت معدن و تجارت، بررسی شد و به تصویب رسید.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، برنامه های فوق با حضور وجیه اله جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو، اسداله کشاورز معاون امور معادن و صنایع معدنی، علی رضا شهیدی رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی، علی رسولیان رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی و مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع در محل ایمیدرو، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تایید رسید. در این نشست معاونان و کارشناسان ایمیدرو نیز حضور داشتند.

برنامه های عملیاتی توسعه صنعت گوهرسنگ ها، در دو افق ۱۴۰۵ و ۱۴۱۰ طرح ریزی و نهایی شده است. بر این اساس افق ۱۴۰۵ استراتژی اصلاح ساختار کلان صنعت گوهرسنگ، استراتژی توسعه زیرساخت ها و بهبود محیط کسب و کار صنعت گوهرسنگ، استراتژی توسعه مدیریت و منابع انسانی در صنعت گوهرسنگ، استراتژی توسعه منابع تامین گوهرسنگ خام و استراتژی توسعه سرمایه گذاری و تولید در صنعت گوهرسنگ را در برمی گیرد.

از سوی دیگر تا افق ۱۴۱۰ نیز استراتژی توسعه منابع تامین گوهرسنگ خام، استراتژی توسعه سرمایه گذاری و تولید در صنعت گوهرسنگ و در نهایت استراتژی توسعه بازار داخلی منطقه ای و جهانی صنعت گوهرسنگ عملیاتی می شود.

طرح جامع توسعه گوهرسنگ ها که از محورها و ماموریت های جدید ایمیدرو برای راهبری است، طی حدود دو سال گذشته ابتدا با حضور روسای تشکل های بخش خصوصی همچون خانه معدن، اتحادیه طلا و جواهر اتاق اصناف، کانون هماهنگی دانش و صنعت و بازار جواهر و سنگ های قیمتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بانک مرکزی، معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی، ستاد مبارزه با قاچاق کالا، دفاتر مرتبط وزارت صمت، سازمان های صمت استان ها و نیز گمرک جمهوری اسلامی و همچنین شخصیت های مراکز علمی و دانشگاهی تهیه و تصویب شده بود، اسفند ماه گذشته برای بررسی فرایند های توسعه ای، در اختیار ریاست جمهوری قرار گرفت. هفته جاری نیز سند توسعه این طرح کلان، به تایید رزم حسینی وزیر صنعت معدن و تجارت رسید.