۱۷ خرداد ۱۴۰۰ | 22:50
کد خبر : 52394

در ادامه سفر به سن پترزبورگ صورت گرفت:

در دیدار رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با وزیر صنعت و تجارت تاتارستان برگسترش روابط تجاری دو طرف تاکید شد

در دیدار معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با معاون نخست وزیر و وزیر صنعت و تجارت جمهوری تاتارستان، دو طرف در خصوص توسعه روابط تجاری، گردشگری و رویدادهای نمایشگاهی گفتگو کردند.

به گزارش برداشت روز، حمید زادبوم در حاشیه بیست و چهارمین همایش بین‌المللی اقتصادی سن پترزبورگ در دیداربا آلبرت کریم‌اف، معاون نخست وزیر و وزیر صنعت و تجارت جمهوری تاتارستان، اولویت ایران را همکاری با کشورهای اوراسیا و جمهوری تاتارستان عنوان کرد و اظهار داشت: تبادل هیات‌های رسمی و تجاری به توسعه تعاملات دو کشور کمک خواهد کرد.

وی همچنین از جمهوری تاتارستان برای حضور در نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در تهران دعوت کرد.

در ادامه این دیدارمعاون نخست‌وزیر و وزیر صنعت و تجارت تاتارستان از علاقمندی کشورش به بسط روابط تجاری و اقتصادی با کشورهای اسلامی به ویژه جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

وی با اشاره به رویدادهایی همچون جشنواره نمایشگاه حلال که در جمهوری تاتارستان برگزار می‌شود، از شرکت های ایرانی برای همکاری و مشارکت در این رویداد دعوت کرد.

کریم‌اف با تاکید بر تلاشهای تاتارستان به منظور برقراری خط پروازی بین قازان و تهران گفت: این اقدام در جهت امکان افزایش تبادل توریست و بر قراری ارتباطات اقتصادی و تجاری با ایران سطوح بالاتر فراهم می‌شود.

معاون نخست‌وزیر و وزیر صنعت و تجارت تاتارستان همکاری با ایران را چشم اندازی با آینده روشن برای کشورش توصیف کرد و حمایت جمهوری تاتارستان از سرمایه گداری های مشترک با ایران را اعلام کرد.

وی با اشاره به تاسیس بانک ایرانی در تاتارستان و وجود کنسولگری جمهوری اسلامی ایران دراین کشور اظهار امیدواری کرد که تعاملات بین دو طرف افزایش یابد.

خاطرنشان می‌سازد، در این نشست، طرف ایرانی آمادگی خود مبنی بر همکاری‌های نمایشگاهی با جمهوری تاتارستان را اعلام کرد.

سازمان توسعه تجارت ایران