۱۱ خرداد ۱۴۰۰ | 20:20
کد خبر : 51879

حل مشکلات کارخانجات خوزستان در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید

ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در جلسه روز یکشنبه خود پیگیری اجرای مصوبات قبلی و رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی استان خوزستان را با حضور وزیر و معاونان صمت، مقامات استان خوزستان، نماینده شهرستان شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی و نمایندگان بانک ها و واحدهای صنعتی مرتبط در دستور کار خود داشت.

به گزارش برداشت روز، علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت معدن و تجارت در ابتدای این جلسه با قدردانی از دغدغه های مقامات استان خوزستان برای توسعه منطقه‌ای گفت: در این جلسه بایستی به طور کاملا شفاف تعهدات سرمایه‌گذار، تعهدات استان و تعهدات ملی مشخص شود و وزارت صمت نیز مسیر رفع مشکلات توسعه منطقه را در سطح ملی پیگیری خواهد کرد.

محسن صالحی نیا معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایدرو در ادامه نشست به نمایندگی از وزیر صمت با اشاره به بازدیدهای انجام شده از واحدهای صنعتی شهرستان شوشتر و گتوند و تبادل نظر با مدیران واحدهای صنعتی منطقه تصریح کرد: برخی از واحدهای صنعتی منطقه نقش محوری در توسعه استان خوزستان دارند که به توجه ویژه نیاز دارند.

در این جلسه حسین نظری رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان گزارشی از مصوبات پیشین و مشکلات شرکت‌های مختلف این استان ارائه کرد. سپس هر یک از مدیران واحدهای صنعتی مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند و تصمیمات مقتضی درباره رفع این مشکلات اتخاذ گردید.

نوسازی و بازسازی خطوط تولید، رفع موانع تولید، درخواست زمین برای توسعه واحدهای تولیدی فعال، تخصیص سرمایه در گردش برای ادامه تولید، پرداخت تسهیلات به واحدهای در حال ساخت، تأمین مواد اولیه و تقسیط بدهی های معوق واحدهای تولیدی از جمله مسائل و مشکلات مربوط به حدود ۴۰ واحد صنعتی در این جلسه بود که در خصوص آنها چاره اندیشی شد.