۰۹ خرداد ۱۴۰۰ | 19:38
کد خبر : 51572

مدیرعامل شرکت مهرکام پارس:

مشکلی در تامین قطعات پلیمری خودرو نداریم

مدیرعامل مهرکام پارس از برنامه های اصلاح ساختار مالی و افزایش سرمایه این شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی خبر داد و گفت: با خروج از ماده 141 قانون تجارت،‌ امکان دریافت تسهیلات بانکی، انتشار اوراق و تامین از بازار سرمایه فراهم خواهد شد؛ از سوی دیگر با تامین اعتبار انجام شده،‌ تمامی پروژه های توسعه ای و کیفی را امسال به سرانجام خواهیم رساند.

به گزارش برداشت روز، مرتضی محمدی افزود: با تاکید بر اجرای برنامه های توسعه بازار در سال جاری، گفت: فروش دوهزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی محصولات را برای سال جاری هدفگذاری کرده ایم. در کنار آن برنامه فروش ۲۰۰ میلیارد تومان در بازار قطعات یدکی را نیز دنبال خواهیم کرد.
وی زیرساخت های فنی و مهندسی در مهرکام پارس، به مرحله ای از توانمندی رسیده که امکان تولید قطعات پلیمری را با بالاترین کیفیت برای هر محصول جدید ایران خودرو فراهم کرده است.
محمدی تولید طیف متنوعی از داشبورد، سپر، صندلی، رودری، سیستم تهویه مطبوع و سایر ملزومات پلیمری برای محصولات ایران خودرو را از جمله برنامه های مهرکام پارس دانست و گفت: امکان تولید این اقلام برای محصولات جدید ایران خودرو از جمله تارا نیز فراهم است.
وی افزود: گفت: در سال گذشته ۱۴۵۰میلیارد تومان از محصولات مهرکام پارس به فروش رفته است که این عدد در حوزه محصولات پلیمری ارایه شده به ایران خودرو و ایساکو بوده است.
مدیرعامل مهرکام پارس همچنین خاطر نشان کرد: این شرکت در سال جاری، بیش از پیش، ایساکو را در تامین اقلام مورد نیاز بازار قطعات یدکی و خدمات پس از فروش، همراهی خواهد کرد.
محمدی کاهش هزینه های تولید را نیز از جمله برنامه های مهم مهرکام پارس برشمرد و آن را هم سو با راهبردهای ایران خودرو دانست و گفت: دستیابی به اهداف کاهش هزینه تولید،‌ قیمت تمام شده محصولات را نیز کاهش خواهد داد که در نهایت این اقدام در مسیر حفظ منافع مشتریان است.
وی ادامه داد: با بهره مندی از توان شرکت های دانش بنیان،‌ به دنبال تعریف محصولات جدید پلیمری مانند اقلام تزیینی و تریم محصولات جدید هستیم.
محمدی دستاوردهای مهرکام پارس در زمان تحریم های ظالمانه را گام مهمی در حفظ استقلال و خودکفایی تولید دانست و گفت: با همدلی و استفاده از ظرفیت های داخلی،‌ توانستیم نیاز بازار را تامین کنیم.
وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت های خالی در خطوط تولید مهرکام پارس،‌ گفت: در حال رایزنی برای عقد قرارداد تامین اقلام پلیمری برخی خودروسازان دیگر هستیم. ورود به بازار قطعات غیرخودرویی نیز از دیگر برنامه های مهرکام پارس است. این شرکت مصصم است بر اساس برنامه افق ۱۴۰۴ عنوان نخستین تامین کننده سیستم های تزیینی، تکمیلی و صندلی خودرو در کشور را کسب کند.
گفتنی است، شرکت مهرکام پارس به عنوان شرکت طراحی و مهندسی مجموعه قطعات تزئینی خودرو، طراحی و تولید انواع صندلی دستی و برقی، سیستم تهویه مطبوع و مجموعه های داشبورد، کنسول و سپر محصولات ایران خودرو را برعهده دارد. مهرکام پارس در کنار سایت های تولید کرمانشاه و خراسان ایران خودرو نیز خط تولید خود را راه اندازی کرده است تا هزینه لجستیک اقلام تولیدی این شرکت از فرآیند تولید سایت های استانی ایران خودرو حذف شود.

 

منبع:ایکوپرس