۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | 19:21
کد خبر : 48327

بازدید معاون امور صنایع و نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس از کارخانه بهمن موتور

معاون امور صنایع وزارت صمت و نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی با حضور در کارخانه بهمن موتور از این واحد ممتاز تولیدی صنعتی بازدید به عمل آوردند.

به گزارش برداشت روز، این بازدید که با حضور مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت و حسین حق وردی نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی انجام شد، از خط تولید خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی دیدن کردند و در جریان فعالیت های توسعه ای بهمن موتور قرار گرفتند. همچنین با مدیران و پرسنل مجموعه در خصوص مشکلات پیش روی صنعت و دغدغه های صنعتگران به گفتگو پرداختند.
در سال جاری داخلی سازی یکی از برنامه‌های اصلی وزرات صمت اعلام شده و در این راستا گروه بهمن بومی سازی قطعات محصولات خود را آغاز کرده است. فیدلیتی محصول استراتژیک گروه بهمن محسوب می شود و حدود ۳۰ درصد از قطعات آن با همت متخصصان ایرانی بومی سازی شده است و برنامه داخلی سازی توسط بازدیدکنندگان مشاهده و موانع پیش روی خودروسازان خصوصی در کشور مورد بررسی قرار گرفت.
گفتنی است شرکت بهمن موتور امسال محصول دیگنیتی را به بازار عرضه کرد و جهت گسترش سبد محصولات، عرضه انبوه خودروی اس یو وی جدید لوکس و اقتصادی دیگری با نام فیدلیتی را در برنامه دارد که تولید آزمایشی آغاز شده است. بهمن موتور با سرمایه گذاری بسیار زیاد برای اولین بار در کشور پلتفرم خودرو فیدلیتی را که در سال ۲۰۱۹ طراحی شده، خریداری کرده است. فیدلیتی جدیدترین محصول این خودروساز بخش خصوصی است که در جایگاه یک اس یو وی لوکس ضمن دارا بودن امکانات و تجهیزات رفاهی بسیار، با پیشرانه مجهز به توربوشارژ، ۱۵۵ اسب بخار را با گشتاور ۲۳۰ نیوتن متر توسط گیربکس اتوماتیک DCTبه چرخ ها منتقل می کند.