۲۹ اسفند ۱۳۹۹ | 22:15
کد خبر : 45273

در نشست هم‌اندیشی معاونان و مدیران بیمه ملت مطرح شد؛

بیمه ملت به باشگاه دوهزار میلیاردی‌ها پیوست

دکتر دلفراز مدیرعامل بیمه ملت، طی گزارشی از عملکرد شرکت و ارائه موفقیت‌ها و دستاوردهای سال 99، از ورود بیمه ملت به باشگاه 2000 میلیاردی‌ها خبر داد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی بیمه ملت؛ دکتر دلفراز، این موفقیت را نتیجه کار گروهی، تلاش، همدلی و جدیت همه‌جانبه کارکنان و شبکه فروش بیمه ملت دانست و افزود: کارنامه یکساله بیمه ملت، حاصل اطمینان و حسن انتخاب بیمه‌گزاران در پی تلاش‌های بی‌وقفه در گذر از فرازها و فرودها با برنامه‌ریزی کلان در سطوح مدیریتی، اعتماد سهامداران، همدلی و آینده‌نگری هیات‌مدیره، تلاش همکاران در تمامی بخش‌ها و همت بلند شبکه فروش و نمایندگان نمایان‌گر حضور شرکت در بین شرکت‌های دوهزارمیلیاردی در صنعت بیمه است.

مدیرعامل بیمه ملت با اشاره به ترکیب پورتفوی ۵۷ درصدی بیمه شخص ثالث و درمان صنعت بیمه در سال گذشته اظهار کرد: ترکیب پورتفوی ثالث و درمان که به صورت عمومی در صنعت بیمه، بیشترین سهم را در پورتفو و خسارت شرکت‌های بیمه دارد، در پرتفوی بیمه ملت نسبت به صنعت کمتر بوده که نمایانگر عملکرد مناسب بیمه ملت در ایجاد ترکیب پرتفوی متوازن و حفظ اصول مدیریت ریسک است.

وی در همین خصوص ادامه داد: این ترکیب در بیمه ملت در سال گذشته ۴۴٫۸ درصد بوده و در سال جاری با توجه به ارجحیت کیفیت بیمه‌های صادره به کمیت آنها و اولویت دادن به رشته‌های سودآور، به ۴۱٫۵ درصد کاهش یافته است.

دلفراز پای‌بندی به اخلاق حرفه‌ای و نرخ‌گذاری فنی، و همچنین نگاه آینده‌نگر به فرایند بیمه‌گری را به عنوان اصول بنیادین عملکرد شرکت ذکر کرد و افزود: با وجود رعایت اصول مدیریت ریسک و بهبود ترکیب پرتفو، میزان حق‌بیمه تولیدی سال ۹۹ به نسبت مدت مشابه در سال گذشته، بیش از ۴۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.

مدیرعامل بیمه ملت، همچنین به افزایش سرمایه ۱۰۵۰ درصدی شرکت با مهر تأیید فوری حسابرس و بازرس قانونی اشاره کرد و گفت: به زودی بیمه ملت به عنوان بزرگترین شرکت بیمه خصوصی کشور شناخته می‌شود.

گفتنی است نشست هم‌اندیشی معاونان و مدیران بیمه ملت روز چهارشنبه ۲۷ اسفند‌ماه ۹۹ با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران شرکت برگزار شد.