۲۶ اسفند ۱۳۹۹ | 22:41
کد خبر : 45031

از بیمه مرکزی

بیمه سرمد هم مجوز قبولی اتکایی گرفت

بیمه سرمد با تائید بیمه مرکزی مجوز اتکایی قبولی از داخل را دریافت کرد.

به گزارش برداشت روز، بر اساس گزارش روابط عمومی بیمه سرمد، بر اساس تائید مدیرکل پذیرش موسسات بیمه‌ای بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بیمه سرمد مجوز قبولی اتکایی از داخل را دریافت کرد و از این پس می‌تواند فعالیت‌های خود را در زمینه قبولی بیمه‌های اتکایی گسترش دهد.

دکتر مجتبی کاتب، رئیس هیات مدیره بیمه سرمد با اعلام این خبر گفت: بیمه سرمد با توجه به افزایش سرمایه‌ای که در سال ۱۳۹۹ داشت و هم‌چنین کسب رتبه توانگری مالی با نسبت ۱۴۷ درصد برای استفاده از ظرفیت‌های بازار بیمه‌های اتکایی درخواست مجوز قبولی اتکایی را به بیمه مرکزی ارائه کرد تا بتواند با گسترش خدمات خود در حوزه بیمه‌های اتکایی، کیفیت پرتفوی و سودآوری شرکت را افزایش دهد.

وی افزود: بیمه سرمد در هفت سال فعالیت بیمه‌گری، عملکرد بی‌نظیری داشته و در سه سال گذشته با یک برنامه‌ریزی دقیق، رشد قابل توجهی در پرتفوی را تجربه کرده و اکنون ۱۶ هزار میلیاردی شده است. ما با تغییر در ساختار شرکت، خود را برای حضور در بازار اتکایی صنعت بیمه آماده کرده بودیم و حالا با حضور در بازار بیمه‌های اتکایی، فصل جدیدی از فعالیت خود را آغاز خواهیم کرد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، بیمه سرمد در سال ۱۳۹۹ بار دیگر رشدی بیش از ۶۰ درصدی را در پرتفوی تجربه کرد و حق بیمه تولیدی خود را به قله ۱۶۰۰۰ میلیارد ریالی رساند و حالا با دریافت مجوز اتکایی قبولی از داخل، درصدد توسعه فعالیت‌های خود و کسب رضایت بیشتر سهامداران است.