۰۹ اسفند ۱۳۹۹ | 19:48
کد خبر : 42759

در جریان بازدید از شهرک صنعتی کاسپین انجام شد؛

بازدید وزیر صمت از نمایشگاه دائمی دستاوردهای صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی استان قزوین

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان سفر به استان قزوین و با حضور در شهرک صنعتی کاسپین از نمایشگاه دائمی دستاوردهای صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی استان قزوین بازدید به عمل آورد.

به گزارش برداشت روز، در این نمایشگاه ۲۰۰۰ نوع محصول متنوع از بیش از ۲۰۰ شرکت مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی استان به نمایش گذاشته شده است.

حمایت از ساخت داخل و تقویت داخلی سازی برای قطع خودکفایی باعث شد که تاکنون واردات ۲۵۰۰ تعرفه کالاهای دارای امکان ساخت داخل ممنوع اعلام شود.

همچنین از سال گذشته برنامه ای برای راه‌اندازی نمایشگاه‌های دائمی توانمندی های ساخت داخل در ورودی شهرک های صنعتی کشور تدوین و اجرا شده است.

در این نمایشگاه آخرین دستاوردها و توانمندیهای واحدهای تولیدی و صنعتی این استان در معرض دید قرار گرفته است.

همچنین خوشه های صنعتی آخرین دستاوردهای خود را در رشته های مختلف از جمله صنایع غذایی، صنایع دارویی و بهداشتی، کاشی و سرامیک، قطعه سازی،برق و الکترونیک، صنایع شیمیایی، فرش و … به نمایش گذاشته اند.

جمعی از معاونان و مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت، استاندار قزوین، معاونان استاندار، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان این استان در این برنامه وزیر صمت را همراهی کردند.

علیرضا رزم‌حسینی «وزیر صنعت، معدن و تجارت» در جریان این بازدید، از نزدیک در گفت و گو با تولیدکنندگان در جریان مهم‌ترین مسائل روند تولید، ظرفیت ها و مشکلات آنها قرار گرفت.

 

شاتا