۱۰ دی ۱۳۹۹ | 18:44
کد خبر : 35152

بانک توسعه تعاون ۵ طرح کلان اقتصادی را در استان کهکیلویه و بویراحمد تأمین مالی می‌کند

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در سفر به کهکیلویه و بویراحمد از تأمین مالی چندین طرح بزرگ اقتصادی در این استان خبر داد.

به گزارش برداشت روز به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، حجت‌الله مهدیان بابیان این مطلب که بانک توسعه تعاون برای حمایت از بخش‌های مختلف اقتصادی در کشور تا پایان آذرماه سال جاری بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است، گفت: سهم استان کهکیلویه و بویراحمد از این تسهیلات تاکنون بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان بوده است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون که معاون امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در سفر به استان کهکیلویه و بویراحمد همراهی می‌کرد همچنین از اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان به ۵ طرح اقتصادی شامل ۲ طرح در حوزه راه، ۲ طرح در حوزه گردشگری و طرح دیگری در حوزه آب در این استان خبر داد و افزود: این ۵ طرح تا پایان دولت تدبیر و امید توسط بانک توسعه تعاون، تأمین مالی خواهد شد.

مهدیان با اشاره به موفقیت‌های شعب بانک توسعه تعاون استان کهکیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: هیچ منابعی مربوط به این بانک از استان خارج نشده و همکاران من در ۶ شعبه مستقر در سراسر این استان، آماده خدمات‌رسانی به مردم شریف منطقه هستند.

وی افزود: ۹۵ درصد حجم تسهیلات پرداختی از سوی بانک توسعه تعاون مربوط به تسهیلات اشتغال‌زایی و رونق تولید بوده و ۵ درصد مابقی نیز سهم تسهیلات ازدواج و بخش‌های حمایتی است.

مهدیان اضافه کرد: طی ۵ سال اخیر میزان تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون رشد چشمگیری داشته به طوری که مجموع تسهیلات پرداختی این بانک در سال ۹۳ حدود ۳ هزار میلیارد تومان بوده که این رقم در سال گذشته به ۱۵ هزار میلیارد تومان رسیده است و طبق برنامه‌ریزی‌ها تا پایان امسال به بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

وی گفت: سهم بانک توسعه تعاون از پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری ۴ هزار میلیارد تومان بوده که تاکنون ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از این میزان در استان‌های مختلف کشور، پرداخت‌شده است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون با تأکید بر این مطلب که یکی از تکالیف ذاتی این بانک، حمایت از استان‌های کم برخوردار و کمک به رونق اقتصادی است، راهبرد این بانک برای توسعه استان کهکیلویه و بویراحمد را حمایت از طرح‌های مؤثر اقتصادی عنوان کرد.