۱۰ دی ۱۳۹۹ | 18:41
کد خبر : 35149

به میزبانی بانک تجارت انجام شد

تقدیر از کارمندان نمونه پتروشیمی امیرکبیر

آیین تقدیر از کارمندان نمونه شرکت های صنایع پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر به میزبانی بانک تجارت برگزار شد و از کارمندان نمونه پتروشیمی امیرکبیر ، آقایان علیرضانوبختی ، عبدالمهدی افضلی ، حسین خدایی و علیرضا اسکندری با حضور دکتر پهلوانی ؛ مدیرعامل این شرکت تجلیل شد.

به گزارش برداشت روز به نقل از روابط عمومی پتروشیمی امیرکبیر؛ در این مراسم که همزمان با روز صنعت پتروشیمی برگزار شده بود ؛ رضا دولت آباد ، با تاکید بر نقش مهم صنعت پتروشیمی در روند توسعه اقتصادی و صنعتی کشور از آمادگی این بانک برای گسترش همکاری‌ها خبر داد.

 

رضا دولت‌آبادی با اشاره به فعالیت های شرکت های پتروشیمی خاطرنشان کرد : شرکت پتروشیمی امیرکبیریکی از بزرگترین تولید کننده پلی اتیلن کشور است که محصولات آن همواره مورداستقبال بازارهای داخلی وخارجی بوده است .

دولت‌آبادی در این نشست همکاری‌های گسترده ی بانک تجارت با صنایع پتروشیمی کشور را موثر دانسته وافزود: مجموعه ی وزارت نفت و البته صنعت پتروشیمی از جمله مشتریان اصلی بانک تجارت به شمار می‌آیند و این بانک در چند دهه اخیر همواره خدمات ویژه‌ای را به پالایشگاه‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی ارائه کرده است.

 

مدیرعامل بانک تجارت بااشاره به عملکرد موثر و اقدامات حاصل از سی‌ویکمین نشست مدیران مجتمع‌های تولیدی صنعت پتروشیمی که در سال گذشته برگزار شده بودافزود : یک میلیارد یورودر حوزه صدور ضمانت نامه خارجی ، ۱۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات ریالی ، ۱۴میلیارد یورو خرید ارز و واریز به حساب های تراست ، ۷ میلیارد یورو پذیرش و عاملیت فاینانس سبب شده که امروز ۵۹ درصد از تعاملات بازار صنعت پتروشیمی به تنهایی به بانک تجارت اختصاص یابد .

در پایان مدیرعامل بانک تجارت یادآور شد : بانک تجارت با وجود تحریم‌های موجود در تلاش است از حداکثر ظرفیت و پتانسیل حرفه‌ای خود برای رفع نیاز شرکت‌‎های پتروشیمی استفاده کرده و نقش مهمی را در توسعه ی پایدار این صنعت استراتژیک ایفا کند.

 

در ابتدای این نشست شهیدی نیا مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ضمن تبریک فرارسیدن روز صنعت پتروشیمی با اشاره به ظرفیت ۳۶ میلیون تنی و سرمایه گذاری بیش از ۲۰ میلیون دلاری در منطقه و اهمیت حضور بانک ها در پیشرفت صنعت باتقدیر از بانک تجارت گفت : بانک تجارت به عنوان یک پشتیبان بزرگ برای صنعت بوده است .

مدیرعامل سازمان منطقه ی ویژه با اشاره به دستیابی ظرفیت ۱۰۰ میلیون تنی تا پایان سال آتی اظهار داشت : ۳۰ طرح در دست اجرا و ۲۷ طرح مورد مطالعه قرارگرفته است.