۰۹ دی ۱۳۹۹ | 18:23
کد خبر : 35002

ارسال پیامک های رمز دوم پویا در بانک سینا متناسب با تراکنش درخواستی مشتریان

پیرو دستورالعمل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، متن پیامک های رمز دوم پویا در بانک سینا از ساعت صفر بامداد امشب دوشنبه 8 دی ماه متناسب با تراکنش درخواستی مشتری خواهد بود.

به گزارش برداشت روز به نقل از روابط عمومی بانک سینا، در راستای استانداردسازی الگو و یکسان سازی متن پیامک های رمز دوم پویا متناسب با تراکنش مربوطه در نظام بانکی، این طرح از ساعت صفر بامداد امشب دوشنبه ۸ دی ماه ۹۹ همزمان با سایر بانک ها در این بانک اجرا می شود.

طبق دستور العمل بانک مرکزی ج.ا.ا از این پس پیامک های رمز دوم پویا به صورت هماهنگ در نظام بانکی با شرح کامل و نمایش نوع تراکنش مورد درخواست مشتری ارسال خواهد شد. بر همین اساس پیامک های ارسالی برای مشتریان حاوی اطلاعات مرتبط با درخواست مشتری شامل رمز دوم پویا؛ نوع تراکنش، مبلغ تراکنش، اطلاعات دریافت کننده وجه، مدت زمان اعتبار رمز و تاریخ و ساعت خواهد بود.

گفتنی است که اجرای این طرح در راستای حفظ و صیانت بیشتر از اطلاعات و حساب های مشتریان در برابر سوء استفاده های احتمالی، افزایش امنیت تراکنش های مبتنی بر رمز دوم پویا و کاهش جرایمی همچون فیشینگ می باشد. لذا ضروری است مشتریان گرامی، اطلاعات تراکنش را با محتویات پیامک کنترل نمایند.