۲۳ اسفند ۱۳۹۸ | 22:47
کد خبر : 3486

با هدف کاهش مراجعات فیزیکی مشتریان در پی شیوع ویروس کرونا اتخاذ شد/ تمدید خودکار اعتبار کارت های بانک مسکن

بانک مسکن با هدف «کاهش رفت و آمد شهروندان سراسر کشور در فضاهای عمومی در پی شیوع ویروس کرونا»، اعتبار کارت های مشتریان این بانک که تاریخ انقضای آنها بهمن ۹۸ به بعد است به طور خودکار به مدت سه ماه تمدید کرد.
به گزارش برداشت روز به نقل از هیبنا ، پیرو دستورالعمل بانک مرکزی، بانک مسکن در اطلاعیه ای به تمامی مشتریان خود اعلام کرد: «تا اطلاع ثانوی، کارت هایی که تاریخ انقضاء آنها بهمن ۹۸ به بعد است، بدون نیاز به مراجعه به شعب بانک به مدت سه ماه از تاریخ انقضاء تمدید می شود و مشتریان می توانند برای انجام عملیات در درگاه اینترنتی بر اساس اطلاعات چاپ شده بر روی کارت نسبت به ورود اطلاعات و انجام عملیات اقدام کنند.»

طبق اعلام مدیران بانک مسکن مشتریان این بانک می توانند برای انجام عملیات در درگاه اینترنتی بر اساس اطلاعات چاپ شده بر روی کارت نسبت به ورود اطلاعات و انجام عملیات اقدام کنند.

نیکوفر صفری رییس اداره کل بانکداری الکترونیک بانک مسکن با تأکید بر آنکه این تصمیم جهت رفاه حال عمومی مشتریان در مقطع زمانی کنونی اخذ شده است، به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و امکان سرایت این ویروس در مراجعات متعدد به مکان های شلوغ و‌ پر ازدحام و همچنین پیرودستورالعمل ابلاغی از سوی بانک مرکزی، تصمیم گرفته شد تمامی دارندگان کارت های بانک مسکن که تاریخ انقضای کارت آنها از بهمن ماه ۹۸ به بعد است به مدت سه ماه به صورت خودکار و بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب، اعتبار آنها تمدید شود تا در این ایام که کشور به این ویروس کشنده مبتلا شده است شهروندان و بخصوص مشتریان بانک مسکن بتوانند کماکان از خدمات الکترونیکی بانک بهره ببرند.

وی افزود: کاهش مراجعات مشتریان به شعب و تسهیل خدمات غیرحضوری برای آنها دو هدف مهم اخذ این تصمیم از سوی مدیران بانک مسکن بوده است.

وی به‌ سیستم پیش بینی شده برای این خدمت اشاره کرد و گفت: تا پیش از شیوع ویروس کرونا، مطابق با ضوابط پیش بینی شده در بانک مسکن، دوماه پیش از پایان اعتبار کارت به مشتریان اعلام اعلام می شد که از تاریخ مشخص شده روی کارت، امکان استفاده از آن وجود ندارد و برای ادامه عملیات بانکی نیاز به مراجعه حضوری به شعب و تمدید اعتبار کارت وجود داشت اما هم اکنون، ضوابط با شرایط فعلی کشور تطبیق داده شده و تا اطلاع ثانوی این دستورالعمل ملاک عمل خواهد بود.

وی با بیان اینکه هر نوع خدمات بانکی با این کارت ها که پیش از این پیش بینی شده بود هم اکنون نیز قابلیت اجرایی دارد، اظهار کرد:هر نوع عملیات بانکی که دارندگان کارت ها برای آنها درخواست داده اند هم اکنون نیز جاری خواهد بود.
رییس اداره کل بانکداری الکترونیک بانک مسکن به مدت زمان اجرای این دستورالعمل اشاره کرد و گفت: در این اطلاعیه مدت زمان پیش بینی شده معادل سه ماه است. به این معنا که مشتریانی که تاریخ انقضا کارت آنها بهمن ۹۸ به بعد است تا سه ماه مهلت دارند با همین کارت از خدمات بانکی استفاده کنند و پس از آن در صورتی که شرایط عادی شود، برای دریافت کارت جدید به شعب بانک مسکن مراجعه کنند.

به‌ گفته وی پس از سه ماه در صورتی که بانک مرکزی مجدداً بخشنامه ای را مبنی بر ادامه همین وضعیت با توجه سطح شیوع ویروس کرونا صادر و ابلاغ کند، تصمیم گیری خواهد.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ