۰۷ دی ۱۳۹۹ | 18:31
کد خبر : 34736

تقدیر نمکی از فولاد مبارکه

وزیر بهداشت از حمایت‌های فولاد مبارکه در کنترل بیماری کووید ۱۹ تقدیر کرد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از  روابط عمومی فولاد مبارکه، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای خطاب به حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه از حمایت و مساعدت‌های مالی و تجهیزاتی این شرکت در راستای کنترل بیماری کووید ۱۹ تشکر و قدرانی کرد.

فولاد مبارکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا به یاری مدافعان سلامت پرداخت و اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه این شرکت برای تجهیز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان اصفهان و برخی مناطق کم‌‌برخوردار کشور به‌منظور خرید تجهیزات موردنیاز درمان مبتلایان به بیماری کرونا از جمله اقدامات صورت گرفته در این زمینه بوده است.

فولاد مبارکه در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود وجوه موردنظر را به خرید تجهیزات ازجمله ونتیلاتور، دترجنت، مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک و… اختصاص داده است.

تأمین اکسیژن رایگان بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان توسط فولاد مبارکه تا پایان بیماری کرونا یکی دیگر از اقدامات تاثیر‌گذار فولاد مبارکه در حوزه حمایت از جبهه بهداشت و سلامت کشور بوده است که در شرایطی آغاز گردید که برخی سودجویان در صدد سوء استفاده مالی و بهره‌برداری از شرایط ناشی از بحران کرونا بودند و بیمارستان‌ها به جهت کمبود اکسیژن و بروز بازار سیاه به وجود آمده با مشکلاتی روبه‌رو شده و در این شرایط بود که فولاد مبارکه پیشتاز ارائه اکسیژن رایگان به بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاههای علوم پزشکی کشور گردید.

تاکنون ۶۰ بیمارستان از حدود ۲۰ استان شامل استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، یزد، تهران (دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و دانشگاه علوم پزشکی ایران و بیمارستان‌های تأمین اجتماعی) قزوین، گلستان، مازندران، کردستان، اراک، فارس و قم، اکسیژن موردنیاز خود به‌ رایگان از فولاد مبارکه دریافت کرده‌اند و این روند تا پایان امسال ادامه خواهد داشت. این در حالی است که اقدام فولاد مبارکه برای تحویل اکسیژن به بیمارستان‌ها بین سایر فولادسازان و تولیدکنندگان اکسیژن کشور نیز به‌عنوان یک الگو به اجرا درآمد.