۰۷ دی ۱۳۹۹ | 18:29
کد خبر : 34726

تولید ریل زبانه توسط ذوب آهن، اثر تحریم بر این محصول را خنثی کرد

عضو هیات مدیره شرکت گسترش صنایع ریلی ایران گفت: با تولید ریل زبانه توسط ذوب آهن اصفهان، اثر تحریم بر این محصول خنثی شد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از ذوب‌آهن اصفهان، مصطفی بهرامی عضو هیأت مدیره شرکت گسترش صنایع ریلی ایران در بازدید از ذوب آهن اصفهان، تولید ریل زبانه سوزن توسط این شرکت را گام مهمی در جهت توسعه حمل و نقل ریلی کشور دانست و گفت: تولید ریل زبانه سوزن یکی از خواست‌های اصلی راه آهن جمهوری اسلامی بود که توسط ذوب آهن اصفهان انجام شد و حتی امکان صادرات این محصول نیز وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه تولید ریل زبانه سوزن در انحصار دو شرکت خارجی بود، افزود: تاکنون این محصول استراتژیک از کشورهای اروپایی وارد می‌شد که تحریم‌ها، واردات این محصول را با مشکلات زیادی مواجه کرد و عملاً این محصول به ایران عرضه نمی‌شد.

بهرامی افزود: بسیار خوشحالیم که این مشکل با توان ودانش متخصصین ذوب آهن اصفهان حل شد و سالیانه دو تا سه میلیون یورو صرفه جویی ارزی به دنبال خواهد داشت و با صادرات این محصول ارز آوری نیز خواهیم داشت.

عضو هیأت مدیره شرکت گسترش صنایع ریلی ایران با اشاره به اینکه ریل زبانه سوزن مهمترین بخش سوزن ریل است، گفت: بومی سازی کامل سوزن ریل به عنوان یک اولویت و هدف مهم مد نظر بود و خوشحالیم که یک سال تلاش شبانه روزی ذوب آهن و شرکت گسترش صنایع ریلی ایران این هدف را محقق کرد.

وی افزود: این موفقیت نتیجه اعتماد به متخصصین داخلی و جوانان کشور است و الان به خود می‌بالیم که توانستیم علاوه بر خودکفایی به صادرات نیز فکر کنیم.