۰۷ دی ۱۳۹۹ | 18:27
کد خبر : 34716

معرفی واحدهای برتر ستادی، استانی و شعب برگزیده بانک توسعه تعاون

واحدهای برتر ستادی، استانی و شعب برگزیده بانک توسعه تعاون معرفی شدندنتایج ارزیابی شش‌ماهه نخست سال جاری از واحدهای ستادی، استانی و شعب بانک توسعه تعاون اعلام و منتخبان این دوره معرفی شدند.

به گزارش برداشت روز به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، این بانک با هدف ارتقای سطح عملکرد و تشویق نیروی انسانی، ارزیابی مستمر و دقیق بخش‌های مختلف را بر اساس معیارها و شاخص‌های متعدد بانکی در دستور کار دارد و نتایج این ارزیابی‌ها هر ساله در دو مقطع شش‌ماهه اعلام می‌شود.

 

شاخص‌های اصلی این ارزیابی‌ها در محور مدیریت شعب و شعب منتخب، عملکرد عملیات توسعه‌ای شامل توسعه حمایتی و اجتماعی، فعالیت توسعه‌ای در حوزه تعاون، میزان تسهیلات امهالی و تمدیدی نسبت به کل تسهیلات است.

 

همچنین توان عملیاتی شامل موارد مختلف نظیر صدور ضمانت‌نامه، تجهیز منابع شامل عملکرد جذب منابع و رعایت ترکیب منابع نیز از جمله شاخص‌های ویژه در ارزیابی مدیریت شعب استانها و شعب منتخب است.

 

علاوه بر این‌ها، شاخص‌های کنترلی شامل مدیریت مطالبات در رده‌های گوناگون زمانی، کاهش شاخص NPL و عدم ایجاد مطالبات غیر جاری، شاخص‌های نشان‌گر پایدار در عملکرد شامل تناسب قیمت و نرخ تخصیص، میزان بهره‌وری و وضعیت بانکداری الکترونیکی نیز مدنظر بوده است.

 

گفتنی است در این دوره در کنار مجموعه شاخص‌های عملکردی و توسعه‌ای، برخی از تک شاخص‌ها از جمله شعب موفق در پرداخت تسهیلات حمایتی، شعب موفق در بهبود عملکرد ، شعب موفق در تحقق برنامه منابع و ، شعب موفق در صدور ضمانت‌نامه در ارزیابی و انتخاب شعب، موردنظر بوده‌اند.

 

به‌این‌ترتیب، بر اساس شاخص‌های مندرج در سیستم ارزیابی عملکرد واحدهای اجرایی و ستادی بانک، نتایج ارزیابی شش‌ماهه نخست سال ۹۹ در محورهای مختلف به شرح ذیل است:

واحدهای ستادی برتر:

مدیریت امور سرمایه انسانی، مدیریت امور اعتباری و سرمایه‌گذاری، مدیریت مرکز آموزش و پژوهش

 

و مدیریت شعب استان‌ها:

استان‌های درجه یک: استان کرمان

استان‌های درجه دو: استان‌های سمنان، همدان و سیستان و بلوچستان

استان‌های درجه سه: استان‌های زنجان و ایلام

 

و شعب منتخب:

درجه یک: شعبه مرکزی همدان، شعبه ولیعصر سمنان، شعبه مرکزی سمنان و شعبه نهاوند

درجه دو: شعب سیرجان، آبیک، زرند و مرکزی ایلام

درجه سه: شعب گرمسار، آران و بیدگل، زابل و سرابله

درجه چهار: شعب بشرویه و صحنه

درجه پنج: شعبه ابهر

درجه شش: شعبه سیاهکل

 

و شعب منتخب در پرداخت تسهیلات حمایتی:

شعبه تایباد(خراسان رضوی)، شعبه پرند (تهران) و شعبه شهید بهشتی کرمانشاه به‌عنوان شعب منتخب در تسهیلات حمایتی حائز تشویق شناسایی شدند.

گفتنی است شعب منتخب بر اساس عملکرد در حوزه‌های مختلف شامل:

شعب زرین‌شهر اصفهان، مرکزی یزد و تهران‌پارس تهران ،

شعب رودسر (گیلان)، نوشهر (مازندران)، لنگرود (گیلان) و ایرانشهر (سیستان و بلوچستان) ،

شعب کنگاور (کرمانشاه) و مرکزی کاشان ،

شعب فاطمی (تهران)، امیرکبیر شیراز و شهید مطهری یاسوج ،

شعب مرکزی بندرعباس، طالقانی اهواز، انقلاب شیراز و مرکزی زاهدان حائز رتبه برتر شدند.

 

همچنین باجه‌های برتر:

باجه‌های کوهبنان (کرمان)، فامنین (همدان)، ماه‌نشان (زنجان)، باباطاهر (همدان) و سرخس (خراسان رضوی) به‌عنوان باجه‌های برتر برگزیده شدند.