۱۹ اسفند ۱۳۹۸ | 21:49
کد خبر : 3304

معاون فنی بیمه کوثر اعلام کرد/ حمایت از مبتلایان به کرونا

شرکت‌ بیمه کوثر هزینه درمان بیمه‌شدگان مبتلا به بیماری کرونا را پرداخت می‌کند.
به گزارش برداشت روز به نقل ازروابط عمومی و اعلام معاون فنی بیمه کوثر، این شرکت در بیمه‌های تکمیلی در‌مان، هزینه‌های آزمایش، دارو و درمان کرونا را پرداخت می‌کند.
فرهاد اعلمی‌فر با اشاره به ابلاغیه اخیر بیمه مرکزی جمهوری اسلامی مبنی بر پرداخت هزینه‌های درمانی مربوط به بیماری کرونا با رعایت مفاد قرارداد بیمه درمان تکمیلی که در تعهد شرکت‌های بیمه است، گفت: طی دو هفته گذشته پرونده‌های هزینه بیماران کرونا و استفاده از کیت‌ها و وسایل تست و آزمایش این بیماری را در بیمه‌های تکمیلی درمان پرداخت کرده‌ایم.
معاون فنی بیمه کوثر با تاکید بر اینکه در حال حاضر داروهای توصیه و تایید شده جامعه پزشکی و وزارت بهداشت و درمان براساس قراداد بیمه‌گذار با بیمه‌گر قابل پرداخت است، خاطرنشان‌کرد: با توجه به نگاه حمایتی بیمه کوثر در قبال بیمه‌گذاران، هفته گذشته دستورهای لازم را به واحدهای مختلف اعلام کرده‌ایم تا هر دارویی که به تشخیص پزشکان برای درمان کرونا استفاده می‌شود، حتی اگر برای تقویت ایمنی بدن باشد و در تعرفه‌های فارماکوپه هم نباشد، با رعایت سازوکارهای اثباتی موضوع تحت پوشش قرار بگیرد و خسارت آن در بیمه مکمل درمان به بیمه‌گذاران شرکت پرداخت شود.
وی تصریح کرد: در آینده و هر زمانی که داروهای لازم برای درمان بیماری کرونا مشخص شود نیز بیمه کوثر این داروها را تحت‌پوشش قرار خواهد داد.
اعلمی‌فر با بیان اینکه بیمه کوثر برای پیشگیری و درمان کرونا در دو بخش فعالیت‌هایی را انجام داده‌ است، توضیح داد: بخش اول شامل سنجش حرارت بدن کارکنان و همچنین اقدام‌هایی می‌شود که کارکنان شرکت انجام می‌دهند‌ مانند استفاده از دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده محیطی تا به‌خاطر بیماری کرونا آسیب نبینند و حجم خدمات شرکت دچار توقف نشود.
وی افزود: کاهش ساعت کاری، آموزش کارکنان در انجام فعالیت‌های خاص و احتیاطی برای پیشگیری و درمان کرونا در قالب دستورالعمل‌ها و بخش‌نامه‌های ابلاغی شرکت و توصیه به بیمه‌گذاران شرکت در استفاده از مراکز طرف قرارداد برای کاهش تردد و جلوگیری از تجمع افراد بیمار برای دریافت خسارت‌های درمان، از جمله این فعالیت‌ها است.
معاون فنی بیمه کوثر با بیان اینکه بخش دوم نیز مجموعه فعالیت‌هایی است که برای بیمه‌گذاران شرکت انجام می‌گیرد، افزود: در این بخش در قدم اول و برای جلوگیری از گسترش بیماری کرونا، از تمامی بیمه‌گذاران‌مان خواسته‌ایم که از طریق تارنمای شرکت _که سال‌هاست خدمات برخط را به بیمه‌شدگان ارایه می‌دهیم_ مراکز طرف قرارداد را شناسایی کنند و ترجیحا برای انجام امور درمانی در هر حیطه‌ای، به این مراکز مراجعه کنند تا به این شکل گردش اسناد پزشکی را به حداقل ممکن کاهش دهیم.
وی تاکید کرد: از بیمه‌گذاران عمده و بزرگ شرکت نیز درخواست کرده‌ایم که بیمه‌شدگان را در روند درمان بیماری‌ها به سمت مراجع و مراکز طرف قرارداد شرکت هدایت کنند تا از شدت و حجم عملیات فیزیکی دریافت خسارت‌ درمان کاسته شود.
اعلمی‌فر با اشاره به اینکه با قراردادهای مختلفی که با مراکز متعدد درمانی در سراسر کشور داشته‌ایم، سعی کرده‌ایم روند درمان را برای بیمه‌گذاران‌مان تسهیل کنیم، گفت: برای این منظور، طی یک هفته گذشته قراردادهای جدید متعددی با بسیاری از مراکز درمانی در سطح کشور منعقد کرده‌ایم که همچنان در حال انجام است.
معاون فنی بیمه کوثر با تاکید بر اینکه افتخارمان این است که در شرایط بحران و آسیب؛ در موضع حمایت قرار بگیریم و به‌درستی، به‌موقع و در اندازه کافی و لازم در کنار بیمه‌گذاران حضور پیدا کنیم و در حد امکان بار مالی این بیماری‌ها را از دوش مشتریان و بیمه‌گذاران‌مان برداریم، افزود: در شرکت‌های بیمه یکی از فرایندهای فنی در حوزه شناخت و کنترل ریسک، پیشگیری کردن از بروز حادثه یا توسعه خسارت است و ما برای پیشگیری و به حداقل رسانیدن آسیب‌های بیماری کرونا، برای بیمه‌گذارانی که به محل سرپرستی بیمه کوثر مراجعه می‌کنند، وسایل ضد عفونی فراهم کرده‌ایم و با اندازه‌گیری درجه حرارت بدن آنان، هشدارهای لازم را به این عزیزان می‌دهیم.

وی اظهار کرد: حتی به محل فعالیت برخی از بیمه‌گذاران مراجعه کردیم و با استفاده از کادر درمان و انجام برخی فعالیت‌های پزشکی مانند اندازه‌گیری درجه حرارت بدن افراد، هشدارهای لازم را به افراد در معرض خطر داده‌ایم که بسیار مورد توجه و استقبال بیمه‌گذاران‌مان به‌ویژه در بانک‌های قوامین و سپه قرار گرفت.
اعلمی‌فر در پایان، با تاکید بر اینکه احتمال دارد در آینده نزدیک تمهیدات جدیدی داشته باشیم، اظهار کرد: در حال حاضر در سطح کارشناسی پیشنهادهای زیادی مطرح شده است که به محض اینکه هر یک از این پیشنهادها به حد خبرگی برسد و بر اساس خرد جمعی و هم‌افزایی که واحدهای مختلف شرکت با هم دارند، تصمیمی گرفته شود، اطلاع‌رسانی لازم را انجام خواهیم داد.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ