۰۸ اسفند ۱۳۹۸ | 16:01
کد خبر : 2955

شیلر، نمونه موفق بومی سازی یک خودروی تجاری

در سال جاری کامیونت و مینی بوس شیلر به سبد محصولات این شرکت افزوده شد.
در سال آینده بهمن دیزل رشد ۲۰۰ درصدی برای تولید محصولات خود را برنامه ریزی کرده است.
در سال آینده مینی بوس MB3 شیلر به صورت ۱۸ و ۲۳ نفره و همچنین کامیونت ۸تن شیلر به سبد محصولات این شرکت افزوده خواهد شد.
بهمن دیزل در حال مذاکره برای صادرات محصولات خود به عراق و سوریه است.
بهمن دیزل به عنوان یک شرکت خصوصی در حوزه تولید خودرو با رویکرد توجه به اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توان داخلی، دو محصول کامیونت ۶تن و مینی بوس شیلر که حاصل خودباوری و تلاش بی‌وقفه متخصصین این شرکت صنعتی است، در سال جاری رونمایی و به تولید انبوه رسید.
محمد محمدی مدیرعامل بهمن دیزل با تاکید بر اینکه همزمان با اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران به طراحی و تولید شیلر سرعت بیشتری دادیم، گفت: پس از تحریم‌ها و قطع ارتباط با شرکای تجاری، تصمیم سرعت بخشیدن به طراحی و تولید دو پلتفرم شیلر (کامیونت و مینی بوس) گرفتیم و در تولید این محصول نیز به نتیجه رسیدیم.
مدیرعامل بهمن دیزل با اشاره به برنامه فروش این شرکت در سال آینده اظهار کرد: در سال جاری کامیونت و مینی بوس شیلر به سبد محصولات این شرکت افزوده شد و در سال آینده بهمن دیزل رشد ۲۰۰درصدی برای تولید محصولات خود را برنامه ریزی کرده است که از این میزان حدود ۸۰ درصد به محصولات شیلر اختصاص خواهد یافت.
وی در خصوص برنامه بهمن دیزل جهت افزودن محصولات جدید تصریح کرد: در حاضر کامیونت ۶تن و مینی بوس شیلر در سبد محصولات یهمن دیزل وجود دارد که در سال آینده مینی بوس MB3 شیلر به صورت ۱۸ و ۲۳ نفره و همچنین کامیونت ۸تن شیلر به سبد محصولات این شرکت افزوده خواهد شد.
محمدی با اشاره به داخلی سازی بیش از ۵۰درصد محصولات شیلر بیان کرد: طراحی و مالکیت معنوی شیلر متعلق به شرکت بهمن دیزل است و به همین دلیل توانایی تغییر ظاهری مانند چیدمان صندلی، نوع درب خودرو و… را بنا بر نیاز مشتری وجود دارد.
مدیرعامل بهمن دیزل در خصوص صادرات محصولات این شرکت توضیح داد: بهمن دیزل علاوه بر تامین نیاز کشور به محصولات تجاری، در حال مذاکره برای صادرات محصولات خود به عراق و سوریه است که به زودی نمونه اولیه آن انجام خواهد یافت.
گفتنی است؛ در حال حاضر این کامیونت، ۶ تن به بازار عرضه شده که بهمن دیزل برای آن یک موتور ۴ سیلندر خطی سوپاپ بالا، از نوع تزریق مستقیم و مجهز به توربوشارژر و اینترکولر تعبیه کرده است که حداکثر توان ۱۴۱ اسب بخار در ۲۶۰۰ دور بر دقیقه و حداکثر گشتاور ۴۴۰ نیوتون متر را در فاصله ۱۲۰۰ الی ۲۲۰۰ دور بر دقیقه آزاد می‌کند که این یعنی در دنده‌های سنگین افت گشتاور نخواهد داشت. حجم این پیشرانه نیز ۳۷۶۰ سی سی عنوان شده است. این قدرت و گشتاور، توسط یک جعبه دنده شش سرعته (۵دنده جلو و ۱ دنده عقب) به محور محرک عقب ارسال می‌شود. اکسل خودرو محصول شرکت‌های ایرانی و شاسی آن نیز تولید داخل و به صورت پرچی است که در حرکت بسیار مفید می باشد. استاندارد آلایندگی کامیونت شیلر یورو ۴ بوده و این خودرو از فیلتر DPF نیز برخوردار است، به همین دلیل این محصول می‌تواند جایگزینی مناسب برای ناوگان فرسوده حمل و نقل شهری و بین شهری در تمام استان‌ها باشد. از امکانات رفاهی کامیونت شیلر نیز می‌توان به شیشه بالابرهای برقی، کولر و پخش صوت CD اشاره کرد. همچنین این خودرو قابلیت قرارگیری بر کاربری‌های متفاومت را دارد.
سیستم ترمز این خودرو Wabco و روی آن حتی سیستم ESC نیز نصب شده است. شعاع گردش ۶.۴۵ متر که بهترین عدد بین کامیونت‌های بازار است. وزن خودرو ۲۶۷۰ کیلوگرم است و سبک‌ترین کامیونت بازار محسوب می شود. این کامیونت تست‌های سخت در شرایط متفاوت کشور از جمله جاده‌های کوهستانی و دماهای مختلف تا ۱۰۰ هزار کیلومتر را گذرانده است. زاویه ورود نسخه‌های شاسی بلند این کامیونت ۳۷ درجه است که عدد بسیار خوبی است و مصارف نظامی و آفرود دارد.
مینی‌بوس شیلر مشابه کامیونت آن و مینی‌بوس سحر است با این تفاوت که پلتفرم آن تغییر کرده است. شیب روی این مینی‌بوس ۵۱.۸ درصد است و استاندارد یورو ۵ دارد. مینی بوس شیلر مجهز به ۱۸ صندلی بوده که می‌توان چیدمان آن‌ها را تغییر داد و از دیگر امکانات آن می‌توان به ترمز تمام بادی، ترمز ABS و بخاری سالنی و مستقل اشاره کرد. این مینى بوس داراى فنربندى نرم، سیستم گرمایشى و سرمایشى مطلوب، ظرفیت باک ١٢٠لیتری است و امکان گازسوز شدن این محصول وجود دارد. تمامی مجموعه‌های اصلی این محصول شامل بدنه و تریم خودرو، سیستم تعلیق، رینگ، تایر، دسته سیم، سیستم تهویه مطبوع، ساخت پلتفرم و… بومی سازی شده است.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ