۰۶ اسفند ۱۳۹۸ | 21:53
کد خبر : 2859

دربیانیه اختتامیه همایش بین المللی موتور های درون سوزمطرح شد/ رعایت استانداردهای کاهش آلایندگی با مدیریت سبدی دی اکسید کربن

یازدهمین همایش بین‌المللی موتورهای درون‌سوز با قرائت بیانه‌ای ۱۳بندی و تشکیل کارگروه مشترک با حضور مراکز تحقیقاتی موتور خودرو، دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان با هدف تدوین و بازنگری استانداردها و قوانین حمایتی در راستای حفاظت از محیط زیست به کار خود پایان داد.
به گزارش برداشت روز به نقل ازایکوپرس یازدهمین همایش بین‌المللی موتورهای درون‌سوز و نفت با همکاری گروه صنعتی ایران خودرو، سازمان حفاظت از محیط زیست، سازندگان قطعات و مجموعه مربوطه درحوزه موتور خودرو و سازمان‌های دانش‌بنیان با رویکرد تعامل صاحبان فن‌آوری نوین در موتورهای مجهز به فن‌آوری پاشش مستقیم، پایه گاز طبیعی، تمام برقی، دورگه و سوخت‌های جایگزین برگزار شد.
در مراسم اختتامیه این همایش بیانبه‌ای در ۱۳ بند قرائت شد که از نکات مهم این بیانیه می‌توان به اهداف راهبردی اقتصادی پایدار، ‌رونق تولید، رعایت استانداردهای کاهش آلایندگی با مدیریت سبدی دی اکسید کربن صورت گیرد، اشاره کرد.
تدوین استاندارد آلایندگی خودروهای گازسوز متناسب با اثرات آلایندگی متصاعد شده مطابق با ویژگی‌های سوخت پاک از دیگر نکات بیانیه اختتامیه همایش بین المللی موتورهای درو ن‌سوز و نفت است.
همچنین در این بیانیه عنوان شده با تاکید مدیرعامل ایران خودرو، کارگروه مشترکی با حضور مراکز تحقیقاتی موتور خودرو، دانشگاه ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و با محوریت انجمن علمی موتور ایران با هدف تدوین و بازنگری استانداردها و قوانین حمایتی در راستای حفظ محیط زیست تشکیل شود. این کارگروه مسئولیت همکاری مراکز صنعتی و دانشگاهی، پیگیری و اجرای طرح‌های علمی و پژوهشی را در راستای اجرای نقشه راه قوای محرکه براساس اسناد بالادستی را برعهده خواهد گرفت.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ