۰۶ اسفند ۱۳۹۸ | 20:54
کد خبر : 2838

ساخت دستگاه پیشرفته تزریق سیلیکون ECU در کروز

فرید سالاریان قائم مقام تولید الکترونیک شرکت صنایع تولیدی کروز گفت: ECU یکی از مهمترین یونیت های شبکه کنترلی خودرو است که در کاهش آلایندگی، بهینه سازی مصرف سوخت، توان، گشتاور و… موثر است.

سالاریان تصریح کرد: این قطعه به دلیل مجاورت با موتور خودرو لازم است ویژگی های غیر قابل نفوذ رطوبت بودن و همچنین کارکرد نرمال در کنار گرمای موتور را دارا باشد که در حال حاضر از سیلیکون استفاده می شود.

قائم مقام تولید الکترونیک کروز با اشاره به نحوه تزریق سیلیکون در ECU بیان کرد: کروز با دور زدن تحریم ها برای عایق بندی ECUاقدام به ساخت دستگاه جدید کرده است؛ طراحی و ساخت این دستگاه از حدود ۹ ماه پیش آغاز شد و با استفاده از دانش و تخصص مهندسان این شرکت به صورت صد درصدی بومی سازی شده است.

سالاریان در خصوص عملکرد دستگاه تزریق سیلیکون و پیچ بند توضیح داد: برد الکترونیکی ECU با ورود به این دستگاه بدون دخالت انسانی، به طور مکانیزه طی ۴ بخش در مقابل نفوذ آب و رطوبت عایق می شود.

تحریم های بین المللی در این دو سال صنعت خودروی ایران را تحت تأثیر قرار داده است اما با این وجود قطعه سازانی همچون کروز با استفاده از دانش و تخصص مهندسان داخلی قطعات پیشرفته ای مانند ECUرا بومی سازی کرده اند. حال کروز در قدمی دیگر اقدام به طراحی و ساخت دستگاه تزریق سیلیکون برای ارتقاء کیفیت ECUهای تولیدی خود کرده است.

فرید سالاریان قائم مقام تولید الکترونیک شرکت صنایع تولیدی کروز پیرامون عملکرد ECU در خودرو گفت: این قطعه یکی از مهمترین یونیت های شبکه کنترلی خودرو است که در کاهش آلایندگی، بهینه سازی مصرف سوخت، توان، گشتاور و… موثر است. ECU یک برد الکترونیکی است که علاوه بر پیچیدگی سخت افزاری با استفاده از میکروپروسسور مخصوص (دربردارنده لایه های مختلف نرم افزاری) و مدارات ورودی و خروجی متعدد، امکان دریافت، تحلیل ورودی ها و همچنین ارسال فرمان های لازم بر اساس شرایط تنظیم شده (کالیبراسیون) را دارا است که همه ی بخش های این قطعه در ۵ نسل توسط کروز بومی سازی شده است.

سالاریان با اشاره به برابری کیفیت ECU تولیدی کروز با برندهای معتبر جهانی اظهار کرد: ECU با اهمیت ویژه ای در کروز تولید می شود و مونتاژ قطعات الکترونیک آن با بهترین خطوط اتوماتیک روز دنیا و تحت استاندارد IPC و همچنین برای قطعات پایه دار با جدیدترین متد روز دنیا استفاده می شود؛ علاوه بر آن برای صحه گذاری و حفظ کیفیت ECU، سرمایه گذاری بسیار زیادی شده است تا پروژه تست و تولید آن هم رده با برندهای معتبر جهانی انجام شود.

قائم مقام تولید الکترونیک کروز با اشاره به ویژگی های ECU تصریح کرد: این قطعه در مجاورت با موتور خودرو قرار دارد و به همین دلیل لازم است ویژگی های غیر قابل نفوذ رطوبت بودن و همچنین کارکرد نرمال در کنار گرمای موتور خودرو را دارا باشد که جهت حفظ این دو ویژگی از بوستیک استفاده می شد. در اصل بوستیک ماده ای برای ایزولاسیون ECU در برابر نفوذ آب و رطوبت است که برای کنترل موتور و فرآیند آن بسیار مهم است، ولی پس از تحریم های ظالمانه آمریکا و مشکلات پیرامون آن، در حال حاضر از سیلیکون استفاده می شود.

سالاریان با اشاره به نحوه تزریق سیلیکون در ECU بیان کرد: کروز با دور زدن تحریم ها برای عایق بندی ECUاقدام به ساخت دستگاه جدید کرده است؛ طراحی و ساخت این دستگاه از حدود ۹ ماه پیش آغاز شد و با استفاده از دانش و تخصص مهندسان این شرکت به صورت صد درصدی بومی سازی شده است.

قائم مقام تولید الکترونیک کروز در خصوص عملکرد دستگاه تزریق سیلیکون و پیچ بند توضیح داد: برد الکترونیکی ECU با ورود به این دستگاه بدون دخالت انسانی، به طور مکانیزه طی ۴ بخش در مقابل نفوذ آب و رطوبت عایق می شود.

وی در خصوص مزیت ECU عایق بندی شده در دستگاه جدید اظهار کرد: ضریب حرارتی، استقامت در برابر گرما و رطوبت افزایش یافته است، همچنین در این دستگاه حدود ۵۰ درصد در انرژی الکتریکی صرفه جویی و حجم ماشین جدید نسبت به ربات قدیمی کاهش بسیار چشم گیر داشته است که در فضای کمتر تعداد دستگاه های بیشتری جای گرفته و منجر به افزایش میزان تولید خواهد شد

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ