۰۶ اسفند ۱۳۹۸ | 16:37
کد خبر : 2787

مصوبات ویژه شورای هماهنگی بانکها برای پیشگیری از بیماری کرونا/ باجه عصر بانک‌های کل کشور به مدت یک هفته تعطیل شد

شورای هماهنگی بانکها در جلسه فوق العاده امروز خود مصوب کرد که از شنبه آینده به مدت یک هفته، باجه عصر بانک های کل کشور تعطیل و ساعت کاری روزانه استان های درگیر با بیماری کرونا نیز با مصوبات استانداری ها هماهنگ شود.

،در جلسه فوق العاده شورای هماهنگی بانکها که امروز صبح و با دستور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در شبکه بانکی کشور برگزار شد، اعضای جلسه تصمیم های ویژه ای را به منظور مقابله با این بیماری اتخاذ کردند.

مدیران عامل عضو شورا ابتدا با ارائه گزارشی از وضعیت شعب و بیان دغدغه های کارکنان خود، بر لزوم به کارگیری حداکثر امکانات برای جلوگیری از شیوع این بیماری تأکید کردند

در ادامه، رسول بهاری از پزشکان مجرب کشور و فوق تخصص ریه، به تشریح ابعادی از بیماری کرونا پرداخت و با بیان این که اکنون اضطراب و نگرانی از این بیماری بیش از خود بیماری در جامعه آسیب زا شده است، گفت: استرس، سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند و این خود عاملی برای اثرگذاری بیشتر بیماری کروناست.

وی با بیان این که رعایت بهداشت فردی، مهمترین عامل مقابله با بیماری است، اظهار کرد: سازمان بهداشت جهانی نیز تأکید کرده که شست و شوی مرتب دست ها و ضد عفونی کردن میز و ابزار کار، عدم استفاده از گوشی تلفن همراه، خوردن غذای پخته شده، دست ندادن و روبوسی نکردن از مهمترین راه های جلوگیری از شیوع بیماری کروناست.

بهاری با تأکید بر این که خطر کرونا به مراتب کمتر از بسیاری از بیماری ها نظیر آنفلوآنزاست، ادامه داد: سرفه و عطسه باید در آرنج و یا در دستمال کاغذی باشد، نباید به صورت، چشم ها و حتی گوش ها دست زد و کسانی که کوچکترین علائم این بیماری را دارند باید خود را از محیط های عمومی دور نگه دارند.

فرانک کرمی از پزشکان مجرب کشور و فوق تخصص بیماری های عفونی نیز در این جلسه با بیان این که استفاده از ماسک تأثیری در جلوگیری از شیوع این بیماری ندارد و در مواردی می تواند خطرآفرین هم باشد، گفت: کیبورد، مانیتور، میز، صندلی، دستگیره های در و امثال آنها عامل انتقال ویروس کرونا هستند و نباید به صورت اشتراکی از آنها استفاده شده و مرتباً باید ضدعفونی شوند.

وی با تأکید بر این که انواع پول و اسکناس، یکی از مهمترین عوامل انتقال ویروس هستند، از بانک ها خواست امکانات بانکداری غیرحضوری خود را توسعه داده و مردم را به استفاده از آنها تشویق کنند.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ