۰۴ اسفند ۱۳۹۸ | 23:54
کد خبر : 2683

بسیج عمومی بانک ملی ایران برای مقابله با کرونا

جلسه “ستاد پیشگیری از بیماری کرونا در بانک ملی ایران” با حضور مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره، مدیران و پزشکان بیمارستان بانک و جمعی از روسای ادارات کل برگزار شد.
به گزارش برداشت روز به نقل ازروابط عمومی بانک ملی ایران، دو تن از پزشکان بیمارستان بانک ملی ایران در ابتدای این جلسه به شرح آن چه در جریان ایجاد و شیوع بیماری کرونا در جهان و ایران پرداخته و توصیه هایی را خطاب به عموم مردم و همکاران مطرح کردند.
شستن مرتب دست ها، رعایت بهداشت فردی، پرهیز از قرارگیری در مکان های عمومی، خوردن غذاهای خانگی، استفاده از ماسک برای بیماران مشکوک به کرونا، تمیز کردن وسایل عمومی مانند دستگیره درها، امتناع از دست دادن و روبوسی کردن با دیگران از جمله این توصیه ها بود.
همچنین تأکید شد کسانی که با علائم بیماری های سرماخوردگی و آنفلوانزا مواجه اند، به منظور پیشگیری از شیوع آن پس از مراجعه به پزشک، تا حد امکان استراحت کرده و از حضور در مجامع عمومی پرهیز کنند.
به گفته پزشکان بیمارستان بانک ملی ایران، این ویروس به میزانی که درباره آن تبلیغ شده، خطرناک نیست و بیش از آنچه خود بیماری نگرانی ایجاد کرده باشد، اضطراب آن در جامعه توسعه یافته است.
پزشکان در این جلسه توصیه کردند کارکنان بانک و مشتریان تا حد امکان از تماس با سطوح خودداری کرده و از ضدعفونی کننده ها استفاده کنند.
به گفته پزشکان، اواسط بهار و با عبور از فصل سرما، تب این بیماری فروکش خواهد کرد، ولی تا آن زمان باید همه ضوابط بهداشتی رعایت شود.

دکتر حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران نیز در این جلسه بر لزوم استفاده از همه ظرفیت های موجود در بانک برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در واحدهای صف و ستاد تأکید کرد.
حسین زاده با بیان این که آموزش و استرس زدایی از کارکنان و مشتریان باید در اولویت قرار گیرد، ادامه داد: توزیع منطقی و مدیریت شده اقلام بهداشتی مانند ماسک و مایع ضد عفونی کننده برای کارکنان به همراه ضدعفونی کردن سطوح شعب و واحدها در دستور کار است.
وی افزود: مانیتورهای موجود در شعب به زودی ویدئوهای آموزشی با موضوع بیماری کرونا و راهکارهای مقابله با آن را به نمایش خواهند گذاشت تا هم کارکنان و هم مشتریان از محتوای آن استفاده کنند.
حسین زاده با اشاره به این که بیمارستان بانک ملی ایران امکانات خوبی برای کمک به بیماران مشکوک یا مبتلا به کرونا را پیش بینی کرده است، ادامه داد: نباید اجازه دهیم این بیماری، سلامتی کارکنان و مشتریان را به خطر بیندازد، بلکه باید با توجه به هشدارهای پزشکان و مسئولان بهداشتی کشور، چالش پیش آمده را به سرعت پشت سر بگذاریم.
مدیرعامل بانک ملی ایران همچنین با تأکید بر این که کارکنان دارای علائم بیماری باید از مرخصی استعلاجی استفاده کرده و در مجامع عمومی و اداری حاضر نشوند، اظهار کرد: تا اطلاع ثانوی، همه همایش ها و جلسات عمومی با جمعیت بالا در بانک لغو است.

عضو هیأت مدیره بانک ملی ایران نیز در این نشست با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه مبارزه با شیوع بیماری کرونا در واحدهای بانک، گفت: به زودی دستورالعملی درباره چگونگی رعایت نکات بهداشتی به همه واحدها ابلاغ خواهد شد.
عباس شفیعی با بیان این که اقلام بهداشتی تا حد توان تهیه و توزیع خواهد شد، ادامه داد: همه پیام های ارسالی از سوی وزارت بهداشت و سازمان پدافند غیرعامل درباره این بیماری به واحدها ابلاغ شده است.

مدیر امور بیمارستان و دانشکده پرستاری بانک ملی ایران نیز در این جلسه به تشریح اقدامات انجام شده در بیمارستان بانک برای رسیدگی به بیماران مشکوک به کرونا پرداخت و گفت: بخش جداگانه ای به این منظور ایجاد شده تا هم بیماران و هم کارکنان بیمارستان از خطرات احتمالی در امان باشند.
حسینعلی سخندان با بیان این که تهیه و توزیع ماسک و مایع ضد عفونی کننده در مراکز با احتمال انتشار بالا از جمله شعب، خزانه و… در دستور کار است، اظهار کرد: بیمارستان بانک ملی ایران برای رسیدگی به موضوع بیماری کرونا در آماده باش کامل است.

جلسات ستاد پیشگیری از بیماری کرونا در بانک ملی ایران تا ریشه کنی این بیماری از کشور، همچنان ادامه خواهد داشت.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ