۱۹ مهر ۱۳۹۹ | 19:08
کد خبر : 25724

افت درآمدهای آنتوفاگاستا به علت کاهش قیمت‌های مس و ویروس کرونای جدید

سود شرکت معدنکاری شیلیایی آنتوفاگاستا در نیمه نخست سال جاری کاهش یافت چون تولید مس و قیمت‌های آن تحت تأثیرات منفی همه گیری جهانی ویروس کرونای جدید قرار داشتند.

به گزارش برداشت روز، به نقل از مس پرس؛ این شرکت، که پروژه های توسعه خود را از سر گرفته است، در شش ماهه نخست سال سود خالصی برابر با ۱۳۵٫۲ میلیون دلار داشت، که بسیار پایین تر از رقم سود خالص ۳۰۲٫۴ میلیون دلاری آن در دوره مشابه سال گذشته بود.

آنتوفاگاستا اعلام کرده قیمت‌های تحقق یافته مس ۱۲٫۵ درصد نسبت به نیمه نخست ۲۰۱۹ پایین تر بودند، در حالیکه فروش کاهشی ۲٫۲ درصدی داشتند.  ترکیب این عوامل به این معنی ست که درآمدهای پیش از کسر بهره، مالیات، استهلاک و کاهش ارزش این شرکت معدنکاری در دوره ژانویه-ژوئن با کاهشی ۲۲ درصدی به ۱٫۰۱ بیلیون دلار تنزل یافته است. آنتوفاگاستا همچنین گفت که با آنکه وقفه ها در عملیات معدنکاری در شیلی جزئی بود، محدودیت‌های مرتبط با کووید ۱۹ باعث تأخیر در پروژه ها شد.

این حقیقت که معادن این شرکت با صرفاً دو سوم نیروی کار خود در طول این دوره مشغول عملیات بودند نیز منجر به تنزل تولید شد. آنتوفاگاستا همچنین مجبور به تعویق انداختن یکی از پروژه های رشد اصلی اش، پروژه توسعه لُس پلامبره، شد. تأخیر شش ماهه این پروژه، به گفته این شرکت هزینه ای ۵۰ میلیون دلاری در بر داشت. آنتوفاگاستا همچنین اعلام کرده که طراحی مجدد یک کارخانه نمک زدایی در لُس پلامبره هزینه ۱۵۰ میلیون دلاری دیگری بر دوش شرکت خواهد گذاشت.

این شرکت سود موقت هر سهم خود را ۶٫۲ سنت اعلام کرد، که منطبق با خط مشی مرتبط با درآمدهایش و پایین تر از سود ۱۰٫۷ سنتی هر سهم در دوره مشابه سال گذشته بود.  این تولید کننده مس مستقر در سانتیاگو همچنین خبر از تکمیل قراردادی داد که به آن اجازه می دهد تمام عملیاتش از سال ۲۰۲۲ به بعد از ۱۰۰ درصد انرژی تجدید پذیر با هزینه کمتر استفاده کنند. این شرکت واقع در فهرست  ۱۰۰ گروه برتر بورس فایننشال تایمز اهداف تولید ۲۰۲۰ خود را بین ۷۲۵ هزار تا ۷۵۵ هزار تن مس، با هزینه نقدی خالص ۱٫۲۰ دلار برای تولید هر پوند از این فلز حفظ کرده است.

تأثیرات کووید ۱۹

آنتوفاگاستا تنها یکی از شرکت‌های معدنکاری مس بزرگ متأثر از همه گیری جهانی این ویروس است. وود مکنزی برآورد می کند که حدود ۷۰۰ هزار تن از عرضه مس جدید از انتظارات تولید ۲۰۲۰ در اثر تأخیر پروژه ها، در مقایسه با پیش بینی های پیشین، حذف شده است. گروه بین المللی مطالعات مس در آخرین گزارش خود گفت که تولید معدنی مس جهان ۳٫۵ درصد در آوریل کاهش داشت. این ماه نخستین ماه کاملی بود که وقفه های مرتبط با کووید ۱۹ در صنعت مس در آن رخ داد. کودلکوی شیلی، بزرگترین تولید کننده مس جهان، برخی از پروژه های توسعه را متوقف کرده و تولیدش را تنزل داده است. بی اچ پی اعلام کرده که فعالیتش را در معدن سررو کلرادو، در شیلی که بزرگترین کشور تولید کننده مس جهان است، تنزل خواهد داد.

منبع:Mining.com

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ