۱۶ مهر ۱۳۹۹ | 19:02
کد خبر : 25476

برای چهارمین سال پیاپی؛ بیمه زندگی خاورمیانه در بالاترین سطح توانگری مالی

بیمه مرکزی نسبت توانگری ۲۸ شرکت بیمه در سال 1399 را منتشر کرد. بر اساس این ارزیابی نسبت توانگری ۲۴ شرکت در سطح یک توانگری مالی یعنی بالاترین سطح مالی برای انجام تعهدات بیمه‌ای قرار دارد.

به گزارش برداشت روز به نقل از روابط عمومی بیمه زندگی خاورمیانه، بیمه مرکزی نسبت توانگری ۲۸ شرکت بیمه در سال ۱۳۹۹ را منتشر کرد. بر اساس این ارزیابی نسبت توانگری ۲۴ شرکت در سطح یک توانگری مالی یعنی بالاترین سطح مالی برای انجام تعهدات بیمه‌ای قرار دارد.

این ارزیابی توسط بیمه مرکزی و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده سال گذشته انجام می‌شود. بر اساس آئین نامه شماره ۶۹ شورای عالی بیمه، شرکت‌های بیمه باید صورت‌های مالی سالانه خود را پس از تصویب در مجمع عمومی، محاسبه و همراه با اظهار نظر حسابرس و بازرس قانونی برای بیمه مرکزی ارسال کنند.

بیمه زندگی خاورمیانه طی چهار سال پیاپی در بالاترین سطح توانگری مالی با نسبت بالا قرار گرفته است. بر اساس این جدول نسبت مالی سال ۱۳۹۹ این شرکت ۹۲۷ برآورد شده که بالاترین جایگاه را بین شرکت‌های بیمه داراست.

بر اساس اطلاعات مندرج در این جدول هیچ شرکتی در سطح ۳ توانگری مالی قرار ندارد، یک شرکت در سطح دو و وضعیت سه شرکت بیمه دیگر هم در دست بررسی عنوان شده است.

آئین نامه توانگری مالی پیشنهاد می‌کند شرکت‌های دارای نسبت توانگری مالی سطح دو، باید برای رسیدن به شرایط مطلوب، وضعیت مالی خود را ترمیم و تقویت کنند.

 

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ