۱۴ مهر ۱۳۹۹ | 14:02
کد خبر : 25118

مدیر مجتمع طلای موته خبر داد: تولید شمش طلا در سطح استانداردهای جهانی/ تحقق ۵۸ درصدی برنامه تولید در ۶ ماهه ۹۹

مجتمع طلای موته در زمینه استانداردسازی شمش طلا اقدامات مناسبی انجام داده، به‌گونه‌ای که این مجتمع توانست شمش تولیدی خود را از نظر کیفی و عیار به سطح جهانی برساند.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، علیرضا طالاری؛ مدیر مجتمع طلای موته با بیان اینکه در ۶ ماه نخست سال جاری ۱۶درصد از برنامه تولید در نظر گرفته ‌شده جلوتر هستیم، گفت: در مدت یادشده ۱۶۲ کیلو طلا در این مجتمع تولید شد. این در حالی است که طبق برنامه باید ۱۴۰ کیلو تولید صورت می‌گرفت.

وی در ادامه افزود: مجتمع طلای موته در ۶ ماهه نخست سال جاری ۵۸ درصد برنامه تولید موردنظر برای سال جاری را انجام داده است.

طالاری با بیان اینکه هم‌اکنون در حال تولید شمش‌های ۵۰۰ و یک هزارگرمی هستیم، تصریح کرد: ازاین ‌رو سیستم‌های ذوب و ریخته‌گری را ارتقا داده و با استفاده از کوره‌های مخصوص القایی، ذوب انجام می‌دهیم. طالاری با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته شمش تولیدی مجتمع از استاندارد برخوردار نبود، گفت: نواقص را برطرف کرده و به استاندارد لازم دست پیدا کردیم. بر اساس دستیابی به استانداردهای لازم، مجتمع طلای موته هم‌اکنون دارای تنها آزمایشگاه در سطح کشور است که از استاندارد ۱۷۰۲۵ برخوردار است.

وی در مورد افزایش قیمت طلا در بازارهای خارجی و داخلی گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده، قیمت طلا به ۲ هزار دلار بر هر اونس خواهد رسید و نرخ طلا در بازار داخل نیز بر پایه انس جهانی و ارزش دلار تعیین می‌شود.

طالاری خاطرنشان کرد: با توجه به نرخ دلار ۳۰ هزارتومانی در کشور، قیمت طلا نیز با رشد مواجه شده است. ازاین‌ رو شاهد تقاضای بالای مردم برای خرید طلا و سکه به‌منظور حفظ ارزش دارایی‌شان هستیم که خود مزید بر علت رشد قیمت است.

وی افزود: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته قیمت جهانی طلا روی پایه ۲ هزار دلار بر هر اونس بسته خواهد شد و فراتر نخواهد رفت و در صورت مهار ویروس کووید- ۱۹ کاهش قیمت آن متصور است.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ