۱۳ مهر ۱۳۹۹ | 18:41
کد خبر : 24973

حضور پررنگ فولاد مبارکه در جنگ تمام عیار اقتصادی قابل تقدیر است

آیین تقدیر از صادرکنندگان عرصه بازگشت ارز به کشور با حضور ۵۰ صادر کننده نمونه شب گذشته برگزار و از حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولادمبارکه تقدیر شد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از خبرنگار فولاد، در این مراسم رییس کل بانک بانک مرکزی ایران از مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان به دلیل انجام تعهدات ارزی و کمک به رشد و توسعه صادرات غیرنفتی در کشور که امروزه از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، همچنین به جهت حفظ ارزش پول ملی و ثبات بازار ارز تقدیر و تشکر کرد.

لازم به ذکر است شرکت فولاد مبارکه اصفهان به عنوان یکی از شرکت های بزرگ در این صنعت و صادرکننده تمام تعهدات ارزی خود را در جهت بازگشت ارز به کشور انجام داده و عملکرد مثبت و قابل قبولی در این زمینه داشته است.

در بخشی از این تقدیر نامه آمده است:

تولید و صادرات غیر نفتی ، نقش معناداری در رشد و توسعه اقتصادی کشور، حفظ ارزش پول ملی و ثبات بازار ارز و بخش‌های واقعی و مالی اقتصاد دارد. در این خصوص با توجه به وضعیت کلان اقتصادی و غیر اقتصادی کشور از یک سو و وضع شدیدترین و بی‌سابقه ترین تحریم‌های بین‌المللی علیه کشور ایران به ویژه در بخش های بانکی و نفتی از سوی دیگر نقش صادر‌کنندگان غیرنفتی در خط مقدم جنگ اقتصادی بسیار حائز اهمیت است.

ازاین رو نظر بر اینکه در عرصه جنگ تمام عیار اقتصادی طی سال‌های اخیر نسبت به صادرات غیر نفتی و ایجاد درآمدهای ارزی جهت تامین نیازهای وارداتی کشور اقدام نموده اید بدین وسیله از تلاش‌های جنابعالی در جهت حفظ تولید اشتغال استمرار صادرات غیر نفتی و بازگشت منابع ارزی حاصل از صادرات در چرخه رسمی اقتصاد کشور تشکر و قدردانی می شود و به این مناسبت لوح سپاس به حضورتان تقدیم می شود.

امید است همواره در تولید و ایجاد اشتغال سرمایه گذاری و صادرات غیر نفتی پیروز و سربلند باشید.

عبدالناصر همتی

رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ