۱۲ مهر ۱۳۹۹ | 18:15
کد خبر : 24883

تکمیل زنجیره ارزش صنعت بلور و کریستال با تامین مالی بانک ملی ایران

صنعت ساخت ظروف بلور و کریستال طی سال های اخیر با تامین مالی و تخصیص اعتبار بانک ملی ایران و توان متخصصان و صنعتگران داخلی به تکمیل زنجیره ارزش و آنچه هدف گذاری کرده بود نظیر؛ ¬بومی سازی، توسعه ظرفیت ها و صادرات دست یافت.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، امروز ایران در تولید ظروف کریستالی در آسیا و خاورمیانه نیز رتبه نخست را چه به لحاظ حجم و چه از نظر کیفیت و تنوع طرح و رنگ به خود اختصاص داده است.
بانک ملی ایران طی سال های اخیر صنعت بلور و کریستال کشور را در مسیر توسعه حمایت کرده و با حضور در بخش‌های مهم تولید این صنعت نقش بسیار مهمی در رشد و شکوفایی ایفا کرده است، به ‌گونه‌ای که در ارائه تسهیلات، تامین منابع مالی و گشایش اعتبارات اسنادی پروژه ها و طرح های توسعه شرکت جهان زیوان که به عنوان قطب تولید ظروف بلور و کریستال در کشور و سهم بالای ۷۰ درصدی تولید این محصولات را در بازارهای داخل کشور دارد، مشارکت فعال داشته است.
با حمایت های به عمل آمده، شرکت جهان زیوان بزرگترین و تنها شرکت تولید ظروف کریستال در غرب آسیا و خاورمیانه با بهره گیری از هشت خط اتوماتیک و دستی با استفاده از متخصصان کشور، در فرآیند تولید خود با استفاده از مرغوبترین مواد اولیه استاندارد، سالانه ۵ هزار و ۶۰۰ تن محصول و بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ طرح و قالب با کیفیت بسیار بالا تولید می کند که به رقیبی جدی برای سایر شرکت های تولید کننده ظروف کریستال، در عرصه بین المللی تبدیل شده است.
با حمایت های صورت گرفته، این شرکت ضمن تامین نیازهای داخل توانسته برای ۵۰۰ نیروی متخصص فرصت شغلی فراهم کند. همچنین این شرکت توانسته به پشتوانه بانک ملی ایران که به عنوان حامی صنعت شناخته شده ضمن تکمیل زنجیره ارزش، جای خود را در بازارهای جهانی حفظ کند.
بانک ملی ایران به عنوان بانک توسعه ای در زمینه طرح های روبنایی و زیربنایی کشور نقش چشمگیری در حمایت و تامین مالی طرح های مهم صنعتی کشور از جمله این شرکت طی سال های گذشته داشته است.
فراهانی مدیرعامل شرکت جهان کریستال گفت: بانک ملی ایران با ارائه تسهیلات و گشایش های اعتباری به توسعه ظرفیت های این شرکت کمک کرده است که این اقدامات درآمد زایی بالایی را برای کشور رقم می‌زند.
وی افزود: این مجتمع بزرگ تولیدی با حمایت های بانک ملی ایران گام جدیدی در راه توسعه برداشته تا به اهداف خود در گسترش بازارهای جدید جهانی و بین المللی برسد.
فرید ضیاء الملکی کارشناس اقتصادی و مسائل امور بانکی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانک ملی ایران با تقدیر از بانک ملی ایران برای اقدامات مهم و مؤثر این بانک در حمایت از تولید ملی اظهار داشت: بانک ملی ایران به عنوان بانک حامی حوزه تولید و صنعت کشور، نقش بسیار مهم و تعیین کننده‌ای در جهت ایجاد و توسعه واحدهای صنعتی و تولیدی ایفا کرده که توانسته به افزایش فرصت های اشتغالزایی، رونق تولید، ارزآوری، عدم وابستگی، رشد صادرات، خودکفایی کشور در تولید محصولاتی خاص و مورد نیاز، محرومیت زدایی مناطق و جلوگیری از خام فروشی محصولات استراتژیک و …. در کشور کمک کند.
وی با بیان این که برآیند حمایت از تولید ملی، توسعه کشور خواهد بود، تصریح کرد: همان طور که مقام معظم رهبری فرموده اند، می توان با بهبود و رونق تولید، فرصت و زمینه اشتغالزایی هزاران نفر را ایجاد کرد.
این اقتصاد دادن با تاکید بر این که در حال حاضر زیرساخت های موجود در بانک ملی ایران برای بهبود و رونق تولید در کشور قابل توجه است، گفت: عمده مشکلات واحدهای صنعتی نبود سرمایه است که با اجرای سیاست های اعتباری و تخصیص اعتبارات توسط بانک ملی ایران تولید این واحدهای صنعتی رونق و بهبود یافته است.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ