۱۲ مهر ۱۳۹۹ | 18:02
کد خبر : 24834

تقدیر از بانک توسعه تعاون به‌پاس حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالیت‌های نوآورانه

بانک توسعه تعاون به‌پاس حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالیت‌های نوآورانه از سوی رئیس دفتر رئیس‌جمهور موردتقدیر قرار گرفت.

به گزارش برداشت روز به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور در گردهمایی تبیین نقش نظام بانکی در نظام تأمین مالی نوآوری کشور گفت: نقش و اهمیت شرکت‌های دانش‌بنیان در اقتصاد و خدمت‌رسانی به جامعه طی چند ماه اخیر که کشور درگیر همه‌گیری کووید ۱۹ بوده بیش‌ازپیش آشکارشده است.

 

وی افزود: دولت همواره بر حمایت از این قبیل فعالیت‌ها تأکید داشته و آشکار شدن نقش نوآوری‌ها در قالب استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، انگیزه بیشتری برای حمایت مالی از این مجموعه‌ها فراهم کرده است.

 

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری نیز در این گردهمایی که به‌صورت مجازی و با حضور مدیران عامل بانک‌های کشور برگزارشده بود، گفت: در سال‌های گذشته با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و حمایت‌های شبکه بانکی توانستیم، زمینه خدمت‌رسانی بیشتر و گسترده‌تری به جامعه فراهم آوریم. علاوه بر این نقش و تأثیر فعالیت‌های نوآورانه را هم در اقتصاد تثبیت کنیم.

 

بنابراین گزارش، بانک توسعه تعاون نیز در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالیت‌های نوآورانه، تفاهم‌نامه‌ای با صندوق نوآوری و شکوفایی منعقد کرده که در قالب آن تسهیلاتی با نرخ ۸ درصد و بازپرداخت ۳۶ ماهه به متقاضیانی که از طرف صندوق معرفی می‌شوند، پرداخت می‌کند.

 

بر اساس این تفاهم‌نامه تاکنون متقاضیان معرفی‌شده به بانک درخواست بالغ‌بر ۷۵۹ میلیارد ریال تسهیلات و ضمانت‌نامه داشته‌اند. از این مقدار درخواست بالغ‌بر ۱۹۲ میلیارد ریال در صف بررسی، بیش از ۱۹۰ میلیارد ریال در مرحله انعقاد قرارداد و ۳۲۷ میلیارد ریال نیز پرداخت‌شده است.

 

گفتنی است بر اساس هدف‌گذاری انجام‌شده بر اساس تفاهم‌نامه میان بانک توسعه تعاون و صندوق نوآوری، پرداخت ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات و صدور ۵ هزار میلیارد ریال ضمانت‌نامه برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته‌شده است.

 

بنابراین گزارش، سید باقر فتاحی عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون به همراه محمد اسماعیل امیری رئیس اداره بازاریابی و ارتباط با مشتریان، سید مهدی حجی رئیس اداره کل اعتبارات و شهرام بخشا رئیس اداره کل روابط عمومی در این گردهمایی حضور داشتند.

 

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ