۲۹ بهمن ۱۳۹۸ | 23:17
کد خبر : 2474

ردپای اقبال به تسهیلات اوراق جدید در تماس‌های مشتریان

مدیر امور اعتباری بانک مسکن مطرح کرد/ ردپای اقبال به تسهیلات اوراق جدید در تماس‌های مشتریان:

مدیر امور اعتباری بانک مسکن در خصوص چند پرسش پرتکرار مخاطبان بانک مسکن توضیحاتی اریه کرد.
محمد حسن علمداری در گفت و گو با پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، با اشاره به حضور خود و کارشناسان حوزه امور اعتباری بانک مسکن در مرکز ارتباط با مشتریان (Call Center) به مناسب ایام دهه فجر، اظهار کرد: در ساعاتی که مستقیما با مردم از طریق سامانه تلفنی بانک ارتباط داشتیم، در جریان برخی ابهامات نسبت به خدمات و تسهیلات این بانک قرار گرفتیم و به سوالات مخاطبان پاسخ دادیم.

به گفته وی، بیش از ۸۰ درصد تماس‌ها در زمان حضور مجموعه مدیریت اعتباری بانک در مرکز ارتباط با مشتریان، مربوط به انواع تسهیلات بانک مسکن بود که در این بین در میان تسهیلات خرید مسکن، تعداد پرسش‌ها درباره تسهیلات از محل اوراق حق تقدم که اخیراً سقف آن افزایش یافته، به مراتب بیشتر بود.

وی با اشاره به اینکه سقف تسهیلات اوراق مسکن برای زوجین در تهران از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته و دو برابر شده است، گفت: افزون بر این اخیراً سقف تسهیلات جعاله نیز از ۲۰ به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافته است که به این ترتیب متقاضیان می‌توانند با خرید اوراق کافی (۴۸۰ فقره اوراق تسهیلات) از فرابورس، بدون نوبت تسهیلات خرید مسکن ۲۴۰ میلیون تومانی دریافت کنند. هزینه خرید این تعداد اوراق نیز با توجه به قیمت هر فقره حدود ۴۷ هزار تومان در حال حاضر، بین ۲۲ تا ۲۳ میلیون تومان است.

به گفته علمداری، بسیاری از متقاضیان استفاده از تسهیلات مسکن درباره شرایط تضامین مورد نیاز، مبلغ اقساط و دیگر جزییات این نوع تسهیلات سوالاتی را مطرح کردند که به آنها پاسخ داده شد و اطلاع‌رسانی هر چه بیشتر در این زمینه از طریق رسانه‌های مختلف در اختیار بانک مسکن و شبکه‌های اجتماعی ادامه خواهد داشت. اما در عین حال حجم تماس‌ها می‌تواند نشان از افزایش اقبال به تسهیلات جدید اوراق در ماه‌های آتی باشد.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن با بیان اینکه بخش اندکی از تماس‌ها با Call Center بانک مسکن نیز مربوط به پرداخت تسهیلات ایثارگری این بانک بود، گفت: این تسهیلات برای خرید مسکن ایثارگران پرداخت می‌شود که سقف آن در تهران ۱۳۰ میلیون تومان است و با نرخ ۴ درصد پرداخت می‌شود. البته پرداخت آن مشروط به ارائه معرفی‌نامه توسط متقاضی از بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

علمداری با بیان اینکه متقاضیان استفاده از تسهیلات ساخت بانک مسکن نیز ابهاماتی درباره این موضوع داشتند، افزود: در حال حاضر بانک مسکن برای ساخت انفرادی از محل اوراق و جهت انبوه سازان در چارچوب سیاست های اعتباری ترکیب رسوب حسابجاری و اوراق امکان پذیر می باشد و استفاده کنندگان از این تسهیلات می توانند آن را با شرایطی به خریدار واحدهای تکمیل شده واگذار کنند که به ابهامات در این حوزه نیز پاسخ داده شد.
به گزارش هیبنا، شهروندان تهرانی جهت برقراری ارتباط تلفنی با مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن می‌توانند همه روزه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۶ و پنج‌شنبه‌ها تا ساعت ۱۳ با شماره تلفن ۱۸۳۰ و هموطنان ساکن در سایر شهرها نیز می‌توانند ‌با شماره ۰۲۱۶۱۰۸۸ تماس بگیرند.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ