۰۸ مهر ۱۳۹۹ | 19:18
کد خبر : 24357

تام به عنوان شرکت دانش‌بنیان ثبت شد

پس از بررسی‌های کارشناسانه و برگزاری جلسات تخصصی ارزیابی از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت تام ایران خودرو به عنوان شرکت دانش بنیان مورد تایید قرار گرفت.

به گزارش برداشت روز، به نقل از ایکوپرس؛ تام‌ ایران‌خودرو بیش از دو دهه است که در زمینه‌های مختلف دانشی در کسب و کارهای متنوع صنعتی مشغول به فعالیت است و در این سال‌ها از طریق همکاری با شرکت‌های بین‌المللی توانسته ضمن انتقال فناوری‌های نوین، به بومی‌سازی آنها بپردازد و از این رهگذر صرفه‌جویی ارزی قابل توجهی نصیب صنایع کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت تام ایران‌خودرو، به استناد کسب این تاییدیه، تام در گروه «برق و الکترونیک، فوتونیک، مخابرات و سیستم های خودکار»، موفق به دریافت عنوان دانش بنیان تولیدی نوع دو (صنعتی) شده است. محصولات و خدمات تایید شده این شرکت در این مرحله شامل خدمات طراحی، بهینه‌سازی و شبیه‌سازی خط و سلول رباتیک، نرم‌افزار تام اسکادا و سیستم جاذب رنگ اتاق خودرو است.

یکی از اساسی‌ترین زیرساخت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، سرمایه‌ انسانی خلاق، نوآور و دانشی است که با توجه به ترکیب نیروی انسانی شرکت تام و تعداد بالای جوانان تحصیل کرده، به عنوان بزرگ‌ترین و با ارزش‌ترین سرمایه‌ شرکت، باید مورد توجه قرار گیرد.

همان‌گونه که نتیجه‌ ارزیابی‌های شرکت نشان می‌دهد، شرکت تام توانسته است تا در سال‌های طولانی فعالیت خود همواره با توانمند کردن و تشویق منابع «مغز افزاری» خود زمینه‌سازی فعالیت آنان در پروژه‌های دانشی متعدد را فراهم کند و به توسعه و خلق محصولات و خدمات دانش‌بنیان در حوزه رباتیک، اسکادا و طراحی تجهیزات متنوع مورد نیاز در خطوط تولید بپردازد.

طبق آیین‌نامه‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از جمله حمایت‌ها و مزایای کسب این مجوز برای پروژه‌های دانش بنیان تام، شامل معافیت از پرداخت عوارض حقوقی گمرکی و سود بازرگانی، معافیت قراردادهای دانش‌بنیان از ضرایب حق بیمه قراردادها، حمایت از صادرات و توسعه بازار بین‌المللی و استفاده از تسهیلات مالی کم بهره خواهد بود.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ