۰۷ مهر ۱۳۹۹ | 19:56
کد خبر : 24295

پنجاه شرکت برتر بیمه اتکایی در سال ۲۰۱۹ معرفی شدند

موسسه رتبه بندی ای ام بست(AM Best) پنجاه شرکت برتر بیمه اتکایی را در سال 2019 معرفی کرد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از سایت اطلس مگزین، موسسه رتبه بندی بیمه ای “ای ام بست” اعلام کرد، شرکت سوئیس ری(Swiss Re) برای دومین سال متوالی در جایگاه اول شرکت های بیمه اتکایی جهان به لحاظ تولید حق بیمه قرار گرفت.

این شرکت سوئیسی در سال ۲۰۱۹ در مجموع بیش از ۴۲ میلیارد دلار حق بیمه ناخالص تولید کرده است که با رشدی ۱۶ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۸ همراه بوده است.

در این گزارش آمده است این رشد ناشی از عملکرد این شرکت در شاخه بیمه های غیر زندگی در قاره آمریکای شمالی و منطقه اما(EMEA) شامل اروپا، خاورمیانه و آفریقا، است. پورتفوی حاصل از این دو منطقه ۲۵ درصد از درآمد سوئیس ری را تشکیل می دهند.

در این رده بندی “مونیخ ری”(Munich re) با تولید حدود ۳۸ میلیارد دلار حق بیمه در جایگاه دوم و “هانوور راک”(Hannover Rück) با تولید بیش از ۲۵ میلیارد دلار حق بیمه در جایگاه سوم قرار دارند.

این گزارش می افزاید که ۱۰ بیمه گر اتکایی نخست جهان در مجموع ۶۹ درصد از تولید حق بیمه در جهان را از آن خود کرده اند.

شرکت های بیمه اتکایی “اسکور”(SCOR)، “برکشایرهاتاوی”(Berkshire Hathaway)، “لویدز”(Lloyd’s)، “چاینا ری”(China Re)، “گروه بیمه اتکایی آمریکا”(Reinsurance Group of America)، “|گریت وست لایف کو”(Great West Life Co) و “پارتنر ری”(PartnerRe)، در رده های بعدی چهارم تا دهم این فهرست قرار دارند.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ