۰۷ مهر ۱۳۹۹ | 19:21
کد خبر : 24178

پیام غریب پور به مناسبت ۷ مهر ماه روز ملی آتش نشانی و ایمنی

سرمایه های انسانی، جزء با ارزش ترین منابع سازمانی هستند که زمینه تحقق اهداف سازمانی را فراهم می کنند. رشد و توسعه سازمان ها و در پی آن جامعه و کشور در گرو استفاده صحیح از منابع انسانی است. از این رو یکی از شاخص های پیشرفت و توسعه دارا بودن نیروی کار سالم و محیط کاری ایمن است. بر این اساس "ارتقای بهره وری" و " توسعه منابع انسانی بخش معدن و صنایع معدنی " جز استراتژی های کلان سازمان ایمدرو تعریف شده است.

همچنین”برخورداری از سلامت، رفاه و تامین اجتماعی، فرصت های برابر و بهرمند از محیط زیست مطلوب” جزء محورهای اصلی سند چشم انداز سازمان تا افق ۱۴۰۴ بوده و ” توجه به ایمنی و سلامت کارکنان” نیز یکی از مهمترین ارزش های ۷ گانه سازمان به شمار می آید.

تدوین و گنجاندن توسعه سلامت کار و محیط در استراتژی های کلان ، چشم انداز و ارزش های سازمان موید توجه ویژه سازمان به حوزه ایمنی و سلامت محیط کار است. همچنین در حوزه ایمنی توجه ویژه سازمان دست یابی به ” چشم انداز صفر “در جهت کاهش حوادث و ایجاد محیط کار ایمن است.

از این رو انتظار می رود کلیه ی واحدهای تابعه و وابسته سازمان، در راستای اجرای اصل “پیشگیری مقدم بر درمان” و در جهت دستیابی به “چشم انداز صفر” گام بردارند و با انجام اقدامات موثر پیشگیرانه و حمایت از ایجاد موثر و توسعه ی سیستم های مدیریت HSEE از سرمایه های انسانی و تجهیزاتی و تولید حفاظت و صیانت کنند.

اینجانب ضمن تبریک “روز ایمنی و آتش نشانی” به کلیه ی شاغلان و فعالان حوزه ایمنی و آتش نشانی، توفیقات روز افزون ایشان را از خداوند منان مسئلت دارم.

خداداد غریب پور

رییس هیات عامل ایمیدرو

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ