۰۷ مهر ۱۳۹۹ | 18:57
کد خبر : 24122

نمایندگان گروه بهمن از تلاش های خود در رتبه بندی خدمات پس از فروش سخن گفتند

در آخرین ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مربوط به سال 98، در بین خودروسازان گروه بهمن، شرکت بهمن دیزل و سیباموتور به ترتیب مقام اول و سوم در بین خودروهای تجاری و شرکت بهمن موتور مقام دوم کسب کردند. این ارزیابی در حوزه های وضعيت سيستم خدمات پس از فروش، وضعيت تعميرگاه هاي مجاز، رضایتمندی مشتريان، کارایي نمایندگی ها و رضايت نمایندگی های مجاز از شركت عرضه کننده خودرو بوده است.

به گزارش برداشت روز، به نقل از گروه بهمن، رضا نیکو نماینده شرکت بهمن موتور در استان فارس با اشاره به تغییرات مثبت و روند رو به رشد خدمات پس از فروش پس از فروش گروه بهمن پس از خصوصی سازی گفت: حضور نیروهای آموزش‌دیده و با تجربه، استانداردسازی نمایندگی ها که از دو سال پیش آغاز شده و هنوز این روند ادامه دار است، تامین به موقع قطعات یدکی، استفاده از تجهیزات مناسب و به روز و… سبب شده تا بهمن موتور مقام دوم در نتایج ارزیابی خدمات پس از فروش سال ۹۸ حوزه خودروهای سبک را کسب نماید. همچنین گروه بهمن همیشه به آموزش اعتقاد و باور دارد و بدین منظور به طور منظم با برگزاری دوره های حضوری و برخط در زمینه های متفاوت از جمله سفارش گذاری، فرآیندها و… برای نمایندگان، تاثیر بسزایی در کسب این رتبه داشته است و توانسته در دو سال اخیر مقام نخست را در این خصوص کسب کند.
حسین احمدی نماینده شرکت بهمن دیزل در استان فارس که در سال ۹۶ و ۹۷ رتبه نخست نمایندگان حوزه خودروهای سنگین را به خود اختصاص داده است، در خصوص سفارش گذاری و نحوه تامین قطعه به عنوان یکی از آیتم های مورد ارزیابی خدمات پس از فروش اظهار کرد: قطعات و لوازم یدکی مورد نیاز خودروهای تولیدی در انبارهای نمایندگان به طور کامل و میزان کافی موجود است و در صورت استفاده برای جایگزینی آن، گروه بهمن در سراسر کشور با زیرساختی ترکیبی از حمل و نقل هوایی و زمینی قطعات مورد نیاز را توزیع می‌ کند و حداکثر زمان انتظار برای ارسال قطعات به دورترین نقاط کشور ۴۸ ساعت است. همچنین در نمایندگی ها تا جای ممکن سعی در تعمیر قطعات به جای تعویض آن داریم که مقرون به صرفه تر بوده و باعث افزایش رضایت مشتری می شود.
علیرضا جلالی نماینده شرکت بهمن موتور در استان گلستان گفت: سیاست کلان گروه بهمن مدیریت ارتباط با مشتری است و بالطبع نمایندگان هم از آن پیروی دارند. با هدف قراردادن افزایش رضایت، طرح پیگیری مشتریان یا فالوآپ را اجرا می کنیم؛ به صورتی که ظرف چند روز پس از ترخیص خودرو با مشتری تماس گرفته شده و در صورت وجود نقص یا سایر مشکلات، برای بررسی مجدد هماهنگی های لازم انجام می شود. علاوه بر آن نمایندگی ها از تجهیزات مناسب استفاده می کنند و به صورت منظم برای حفظ کیفیت خدمات بازنگری می شوند.
شایان ذکر است در سال های اخیر گروه بهمن با ارتقاء کیفی محصولات توجه ویژه ایی را نیز به بحث خدمات پس از فروش که شامل گسترش و ارتقاء شبکه خدمات، آموزش اثربخش پرسنل شبکه خدمات و تامین مناسب قطعات یدکی بوده تا رضایت و اطمینان خاطر را برای مشتریان خود به وجود بیاورد.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ