۲۹ بهمن ۱۳۹۸ | 20:19
کد خبر : 2408

سورن برای ۴۰۰ کیلومتر پیمایش زین شد

در حاشیه همایش بین المللی موتورهای درونسوز و نفت که با حضور مدیر عامل ایران خودرو و معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت برگزار شد، از نمونه توسعه یافته خودروی سورن گازسوز رونمایی شد.
به گزارش برداشت روز به نقل ازایکوپرس این خودرو تنها از طریق گاز می تواند بیش از ۴۰۰ کیلومتر پیمایش داشته باشد و نسبت تراکم آن نسبت به خودروی مشابه بنزینی آن بالاتر است.
از مزایای این خودروی گازسوز این است که مخازن گاز آن در زیر خودرو و در کف کار شده و مخزن صندوق آن کاملا در دسترس بوده و باز است. مخزن دیگر آن نیز در زیر صندلی کار شده است. هم چنین ECU به کار رفته در این محصول داخلی سازی شده است.
میزان گاز CO2 تولیدی در این محصول نسبت به خودروی مشابه آن ۲۰ درصد کمتر بوده و قابلیت پیمایش بالاتری دارد. توان گشتاور این خودرو نیز حدود ۲۰ درصد بالاتر بوده که این یعنی حدود ۲۵۰ نیوتون متر است. توان این خودرو ۱۲۵ کیلووات است که نسبت به موتور مشابه تی سی بنزینی حدود ۱۵ درصد بالاتر است.
گفتنی است، این موتور نسل ارتقاء یافته موتور گازسوز پرخوران ا ی . اف. ۷است و از تکنولوژی هایی در این خودرو و موتور استفاده شده که کمترین وابستگی به خارج کشور داشته باشد.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ