۲۹ بهمن ۱۳۹۸ | 17:56
کد خبر : 2395

معاون آموزش، پژوهش و فن‌آوری وزارت صمت/ همایش بین‌المللی موتورهای درون‌سوز فرصت تبدیل ایده‌ها به محصولات تجاری

معاون آموزش پژوهش و فن‌آوری وزارت صمت با اشاره به اینکه برگزاری همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت فرصتی برای تبدیل ایده ها به محصولات تجاری است و گفت: از طریق این همایش محققین، تحقیقاتشان را ارائه و می‌توانند اطلاعات خود را به اشتراک گذارند.
به گزارش برداشت روز به نقل ازایکوپرس برات قبادیان، در آیین افتتاح یازدهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت اظهار کرد: محققین تخصصی یک رشته خاص مانند موتورهای درون سوز در دانشگاه‌ها و مراکز علمی پراکنده‌اند و فعالیت‌های مختلفی انجام می‌دهند، این افراد علاقه مندند که هم فعالیت‌های خود را ارزیابی کنند و هم نتیجه تحقیقاتشان را به نمایش گذارند که برگزاری همایش‌هایی مانند همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت فرصت‌هایی برای محققین فراهم می کند.
وی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری همایش بین المللی موتورهای درون سوز نفت نیز توجه به این مسئله است گفت: این همایش سبب می شود که محققین زحماتشان را عرضه کنند و تبادل تجربیات نیز میان شرکت‌کنندگان انجام گیرد و تحقیقات و ایده‌های آنها از فاز دانش تبدیل به محصول شود.
معاون آموزش، پژوهش و فن‌آوری وزارت صنعت ادامه داد: موتورهای درون‌سوز نیرو محرک وسایل ناوگان حمل و نقل زمینی، ریلی و هوایی است و از اهمیت بالایی برخوردار بوده لذا توجه به همایش موتورهای درون‌سوز می‌تواند نتایج موثری را به همراه داشته باشد.
این استاد تمام دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: از ۲۲ سال پیش هر دو سال یک بار همایش موتورهای درون‌سوز و نفت برگزار شده و امسال یازدهمین دوره آن در مجموعه ایران‌خودرو و در شرکت ساپکو که مجموعه نمایشگاهی است، برگزار می‌شود.
قبادیان خاطرنشان کرد: تحقیقات به طور کلی به دو بخش نظری و عملی تقسیم می شود که به وسیله دانشمندان و دانشجویان این تحقیقات صورت می گیرد و نتایج آن پس از ارائه به صورت مقاله داوری خواهد شد.
وی گفت: از ۲۲ سال پیش تحقیقات کاربردی شده و نظریه محض نیست تا دانش به محصول تبدیل شود و از دل این‌ها شرکت‌های دانش‌بنیان شکل گیرد البته هدف از برگزاری همایش تنها شرکت‌های دانش‌بنیان نبوده است.
قبادیان عنوان کرد: برای اینکه که فکری یا ایده‌‌ای به محصول تبدیل شود باید نه مرحله را طی کند که مرحله نخست آن نظری و آخرین مرحله آن محصولی است که از نظر فن‌آوری به بلوغ رسیده و تجاری سازی شده که این مسئله هرچند زمانبر و هزینه‌بر است ولی جالب بود و نتایج خوبی را به همراه دارد.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ