۰۵ مهر ۱۳۹۹ | 19:33
کد خبر : 23916

طراحی و ساخت دستگاه تولید گاز ازن با ظرفیت ۵۰۰ تا ۱۰ هزار میلیگرم

دو نفر از تکنسین های الکترونیک و ابزار دقیق شرکت ملی حفاری ایران موفق به طراحی و ساخت دستگاه تولید گاز ازن با ظرفیت 500 تا 10 هزار میلیگرم شدند.

به گزارش برداشت روز، امید  و امیر حسین نعیمی قهوه رخی که برادر هستند در مدیریت نگهداری و تعمیرات (نت) شرکت به کار اشتغال دارند.

امید نعیمی قهوه رخی درباره ساخت این دستگاه توضیح داد: دستگاه تولید گاز ازن سال ها است در کشورهای مختلف و از جمله کشور ما ساخته می شود و دست ساخته آنها با تغییرات اندک، باز تولید و هم اکنون در مرحله تجاری سازی قرار دارد.
وی گفت: ازن یکی از گازهای طبیعی است که از طریق تزریق در محیط و یا ترکیب با آب اثر فوق العاده زیاد اکسیدکنندگی داشته و محیط را ویروس زدایی ، میکروب زدایی، گندزدایی و ضدعفونی می کند.
نعیمی قهوه رخی افزود: ضد عفونی کنندگی و گندزدایی با ازن به علت ماهیت گازی شکل آن می تواند به صورت کامل تمامی سطوح غیرقابل دسترس و قابل دسترس را پاکسازی نماید.
این تکنسین الکترونیک و ابزار دقیق اظهار کرد: تصفیه هوا به روش ازن ژنراتور با بهره گیری از فناوری های صنعتی مناسب برای حذف آلودگی های ویروسی و میکروبی در محیط های خانگی و عمومی تا فضای ۲۵۰ متر مکعب می باشد و از این دستگاه می توان جهت تصفیه هوای سالن های اداری، کارگاهی، مسکونی، مراکز و کلینیک های پزشکی،  سالن های اجتماعات، غذا خوری ها، فضاهای ورزشی، استخرها و … استفاده به عمل آورد.
وی به دیگر کاربرد های گاز ازن جهت از بین بردن ویروس ها و باکتری های موجود در هوا و سطوح، باکتری‌های موجود بر روی آلبسه و مواد غذایی، شست و شوی سبزیجات و میوه ‌های تازه، حذف ویروس ها و باکتری های موجود در یخچال بدون نیاز به مواد ضد عفونی و از بین بردن لارو حشرات در انبارهای غلات و حبوبات اشاره کرد و گفت:  گاز ازن در خیلی از موارد می تواند جایگزین کلر گردد.
امیر حسین نعیمی قهوه رخی برادر و همکار امید نیز در خصوص مزایای استفاده از اکسیژن فعال ازن گفت:  ازن از موثرترین مواد اکسیدکننده است که به آسانی و در محل مورد نیاز می‌توان آن را تولید کرد
وی  افزود: گاز ازن در قیاس با سایر مواد گندزدا سرعت عمل بیشتری دارد و به سرعت به اکسیژن تبدیل و  پسماندی ندارد ضمن اینکه بر طیف گسترده ‌ای از میکروارگانیسم ها تاثیر می گذارد و  واکنش آن با مواد، هیچ نوع ماده سمی تولید نمی‌کند.
تکنسین ابزار دقیق مدیریت نت شرکت ملی حفاری خاطرنشان کرد:  هزینه تولید ازن برای ضد عفونی آب و محیط در مقایسه با سایر ضد عفونی کننده ها بسیار اندک  است.
امید و برادرش امیر حسین نعیمی قهوه رخی پیش از این نیز در یک طرح پیشنهادی نسبت به تعمیر ۱۲ ساعت  زاویه یاب که در دستگاه های حفاری چاه ها کاربرد موثری دارد با هدف صرفه جویی در هزینه و پاسخگویی به موقع به نیاز دکل ها اقدام کرده بودند.
امید و امیر حسین نعیمی قهوه رخی با ۳۵ سال سن و شش سال سابقه کار در شرکت ملی حفاری ایران عضو بنیاد ملی نخبگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می باشند و تاکنون ۱۰ اختراع در زمینه های صنعتی، پزشکی و شیمی به ثبت رسانده که  دو مورد ان مورد حمایت  بنیاد ملی نخبگان  قرار گرفته است.

روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ