۳۱ شهریور ۱۳۹۹ | 22:28
کد خبر : 23495

مجمع عمومی عادی سال ۹۸ ایدرو برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران مربوط به عملکرد سال مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۸با، حضور نمایندگان وزارتخانه های صمت،‌ نیرو،‌ دفاع،‌ اقتصاد و دارایی،‌ تعاون و سازمان برنامه و بودجه همچنین نمایندگان سازمان حسابرسی برگزار شد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از ایدرونیوز؛ امیر بیات معاون وزیر و سرپرست هیئت عامل ایدرو با بیان گزارشی از عملکرد سازمان گسترش در سال ۹۸ اظهار داشت: ایدرو پیشبرد ۲۳ پروژه سرمایه گذاری با مبلغ براوردی حدود ۳۰۰هزار میلیارد ریال و اشتغال زایی نهایی بالغ بر ۹۵۰۰ نفر را در دست اجرا دارد.

بیات تحقق پیشرفت ۷/۸۷ درصدی طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی، نصب و راه اندازی دو سکوی باقیمانده از ۴ سکوی فاز ۱۴ پارس جنوبی و تولید ۲ میلیارد فوت مکعب در روز گاز ترش را از اهم اقدامات ایدرو در حوزه صنایع نفت و گاز در سال ۹۸ برشمرد.

ادامه ساخت ۱۵ فروند انواع شناور فلزی متوسط و کوچک، تعمیر ۵۵ فروند انواع شناور به ویژه شناورهای پهن پیکر، ساخت، بارگیری، ساخت و به آب اندازی شناور پشتیبان صیادی از مهمترین دستاورهای سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران در صنعت دریایی در سال ۱۳۹۸ است.

سرپرست ایدرو در بخش دیگری از این گزارش برگزاری ۳ میز تخصصی برای ۹۸ پروژه با ارزش قراردادی ۳ هزار و ۳۸۴ میلیارد تومان و کاهش ارزبری ۲۷۵ میلیون یورو را از اقدامات مهم ایدرو در حوزه صنعت خودرو عنوان کرد.

بیات درباره فعالیت های ایدرو در بخش صنایع نوین گفت: تکمیل و بهره برداری از فازهای اولیه دو مرکز تولید انواع بیو ایمپلنت های استخوانی ،‌ قلبی و عروقی، لیگمان، زردپی و رباط در استان های کرمانشاه و تهران، پیشبرد طرح تولید فیلترهای تصفیه آب در ایلام و بهم رسانی بیش از ۸۹ مورد شرکت دانش بنیان و شرکت های صنعتی متقاضی فناوری با ارزش ۷۰۰۰ میلیارد ریال بخشی از اقدامات صورت گرفته در این حوزه است.

بهره برداری از خط ریسندگی جدید شرکت گسترش صنایع بلوچ و همچنین اقدامات مقدماتی برای اجرای فاز دوم طرح بازسازی ونوسازی شرکت گسترش صنایع بلوچ مهتمرین اقدام ایدرو در حوزه نوسازی صنایع در سال ۹۸ بود.

به گفته معاون وزیر صمت توسعه مناطق محروم وکمتر برخوردار یکی از ماموریت ایدرو به شمار می رود که طرح تکمیلی مجتمع صنعتی اسفراین در خراسان شمالی، تولید بیو اتانول سوختی در استان کرمانشاه و همچنین پیگیری پیشبرد اقدامات ۶ پروژه توسعه صنعتی از مهمترین اقدامات سازمان گسترش در این حوزه است.

امیر بیات با اشاره اینکه ایدرو نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید را با هدف توسعه و تعمیق ساخت داخل در سال ۹۸ برگزار کرد گفت: مبادله ۲۰۲ تفاهم نامه در ۶ گروه صنعتی از نتایج برگزاری این نمایشگاه بود.

وی همچنین تعامل پرشتاب تر ایدرو و بخش دانشگاهی و فناور کشور در کنار رویکردهای نوین تامین سرمایه برای پروژه های صنعتی از محل مشارکت ها و جذب از بخش های غیر دولتی را به عنوان نکات مهم مد نظر ایدرو برشمارد.

در این نشست همچنین گزارش سازمان حسابرسی کشور به عنوان بازرس قانونی حسابرس مستقل قرائت و پاسخ های لازم از سوی هیات عامل ایدرو مطرح گردید.

در این نشست حمید امانی رئیس امور صنعت ، معدن ، بازرگانی و ارتباطات سازمان برنامه و بودجه ، محسن بخیتار معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو ، غلامحسین رحیمی شعرباف معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم ، امیر منصور شهلایی معاون سرمایه انسانی وزارت دفاع ، گرامی سرپرست دفتر هماهنگی و برنامه ریزی وزارت تعاون و نائیجی رئیس گروه تولیدی دفتر امور شرکتهای دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی به نمایندگی از دستگاه های متبوع به عنوان اعضای مجمع ایدرو حضور داشتند.​