۳۱ شهریور ۱۳۹۹ | 19:27
کد خبر : 23387

بکارگیری ۱۲ دستگاه حفاری در پروژه های طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از بکارگیری 12 دستگاه حفاری سنگین خشکی ناوگان این شرکت در پروژه های طرح نگهداشت و افزایش تولید شرکت ملی نفت ایران خبر داد.

به گزارش برداشت روز، مهندس سید عبداله موسوی روز یکشنبه (۳۰ شهریورماه) با گرامیداشت فرا رسیدن چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس در این باره گفت: تاکنون سه دکل حفاری ۳۵ ، ۸۱ و ۴۸ فتح در میدان نفت شهر و دستگاه ۲۷ فتح در میدان نفتی گچساران در مدار عملیات قرار دارند.

وی با بیان اینکه این پروژه ها به ترتیب در میادین تحت سرپرستی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب می باشند، افزود: مجموع متراژ حفاری در این زمینه تا به امروز افزون بر شش هزار و ۷۰۰  متر به ثبت رسیده است.

موسوی اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران در اجرای این دو پروژه که در قالب    EPD/EPC اجرا می شود در میدان گچساران پنج حلقه چاه توسعه ای و دو حلقه تعمیری و در میدان نفت شهر یک حلقه توسعه ای و چهار حلقه تعمیری حفر و تکمیل می کند و علاوه بر فعالیت های تحت الارضی، انجام امور سطح الارضی  نیز برعهده این شرکت است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با این توضیح که با تأمین کالا و مواد و افزایش تعداد دکل های حفاری در اجرای پروژه نگهداشت و افزایش تولید میدان نفتی گچساران شتاب بخشی خواهد شد، گفت: در پروژه نفت شهر  عملیات تعمیر و تکمیل دو حلقه چاه به پایان رسید و حفاری سومین حلقه چاه در روزهای اخیر آغاز شد.

وی افزود: همچنین ملی حفاری در اجرای پروژه های میدان محور با شرکت های بخش خصوصی در پروژه های بالا رود ، رامین و  لالی (بنگستان) در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و سپهر و جفیر در محدوده شرکت نفت و گاز اروندان در بخش های عملیات حفاری و خدمات یکپارچه فنی و مهندسی همکاری می کند.

موسوی اظهار کرد: پروژه بالا رود شامل شش حلقه چاه به تفکیک چهار حلقه توسعه ای/ توصیفی و دو حلقه توسعه ای است که دو دکل ۹۲ و ۵۷ به این منظور تخصیص و بخش سطح الارض را شرکت جهان پارس  بر عهده دارد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: پروژه نگهداشت و افزایش تولید میدان نفتی رامین با مشارکت این شرکت و شرکت توسعه نفت و گاز پرشیا اجرا می شود که مشتمل بر حفاری هشت حلقه چاه (شش حلقه توسعه ای و دو حلقه تعمیری) است که این پروژه هم به صورت EPD/EPC با همکاری دو شرکت اجرا و به زودی مراحل اجرایی آن با تکمیل لوکیشن و بکارگیری دو دکل حفاری ، شروع می شود.

وی افزود: پروژه توسعه میدان نفتی لالی بنگستان دیگر پروژه ای است که این شرکت و شرکت جهان پارس اجرای آن را در شمال استان خوزستان بر عهده دارند و به تازگی مناقصه آن برگزار گردید که ملی حفاری دو دکل حفاری سنگین خود را به منظور عملیات حفاری پنج حلقه چاه شامل سه حلقه توسعه ای و یک حلقه برای تزریق پساب در نظر گرفته و بر اساس توافق حاصله با شرکت جهان پارس ارایه خدمات فنی یکپارچه تحت الارضی و بخشی از کارهای سطح الارضی پروژه از سوی ملی حفاری ارایه می گردد.

موسوی اظهار کرد: در پروژه  توسعه میادین سپهر  و جفیر شرکت ملی حفاری ایران با همکاری شرکت خدمات مهندسی پژواک انرژی از شرکت های زیر مجموعه شرکت گسترش انرژی پاسارگاد نسبت به حفاری شش حلقه چاه توسعه ای در این میادین اقدام که دو دستگاه حفاری به این منظور در نظر گرفته شده و تلاش دو شرکت بر این است که این پروژه به زودی اجرایی گردد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: با توجه به تعداد بسته های باقیمانده از طرح موسوم به توسعه  ۲۸ مخزن این شرکت پیگیر مشارکت در اجرای این پروژه ها به صورت کامل یا با شرکت های بخش خصوصی داخلی می باشد.

روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ