۲۹ شهریور ۱۳۹۹ | 19:52
کد خبر : 23046

اجرای ارزیابی وسع عدالت در پرداخت حق بیمه است

استاندار لرستان گفت: با اجرای آزمون ارزیابی وسع، عدالت در پرداخت حق بیمه صورت می گیرد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از آی هینا؛ موسی خادمی گفت: با اجرای آزمون ارزیابی وسع، عدالت در پرداخت حق بیمه صورت می گیرد.

وی افزود: بر اساس طرح ارزیابی وسع افراد دارای تمکن مالی باید در بحث پرداخت حق بیمه مشارکت کنند.

استاندار لرستان در رابطه با ارزیابی وسع در سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: بر اساس طرح ارزیابی وسع که مصوبه دولت است، افرادی  دارای تمکن مالی باید در بحث پرداخت حق بیمه مشارکت کنند.

خادمی با بیان اینکه  اساس ارزیابی وسع مبتنی بر اعلام نظر وزارت رفاه است تاکید کرد: وزارت رفاه بر اساس دهک‌‌هایی که خانواده‌‌ها در آن قرار می‌‌گیرند، اطلاعات افراد را در اختیار بیمه سلامت قرار داده و خانواده‌‌هایی که در دهک یک تا سه قرار می‌‌گیرند به صورت رایگان و خانواده‌‌هایی که در دهک چهار،پنج و شش قرار می‌‌گیرند با پرداخت ۵۰ درصد حق بیمه مصوب از پوشش بیمه‌‌ای برخوردار شوند.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه ۷۰ درصد بیمه شدگان استان جزء دهک رایگان قرار دارند اظهارداشت: افراد در سایت بیمه سلامت ثبت نام می‌‌کنند و فردی که جزء دهک های بالا است می‌‌تواند از همان ابتدا خود درخواست پرداخت کل حق بیمه را بدهد، ولی چنانچه فرد درخواست دفترچه رایگان داشته باشد؛ باید در سامانه ارزیابی وسع ثبت نام و در مسیر ارزیابی وسع قرار بگیرد که حدود یکماه طول می‌‌کشد که وزارت رفاه  دهک فرد را  از طریق پیامک اعلام می‌کند.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ