۲۳ شهریور ۱۳۹۹ | 19:33
کد خبر : 22260

افت شدید تولید مس و طلای پرو در نیمه نخست سال جاری

دولت پرو، کشوری که از بزرگترین صادرکنندگان جهانی فلزات است اعلام کرده این کشور شاهد افت شدید تولید مس، طلا و روی خود در نیمه نخست سال جاری در اثر محدودیت‌های به اجرا درآمده برای مهار ویروس کرونای جدید بوده است.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط‌عمومی مجتمع مس سرچشمه؛ دومین تولیدکننده بزرگ مس جهان گفت تولید این فلز سرخ در شش ماهه نخست سال ۲۰٫۴ درصد نسبت به تولید دوره مشابه ۲۰۱۹ کاهش یافت. وزارت انرژی و معادن این کشور در بیانیه ای گفت تولید طلا و روی نیز در همین دوره، به ترتیب، ۳۴٫۷ درصد و ۲۳٫۷ درصد نسبت به نیمه نخست سال گذشته سقوط کرد.

دولت پرو در اواسط ماه مارس فرمان یک قرنطینه با محدودیت هایی خاص برای فعالیت های معدنکاری را صادر کرد. این صنعت، از محرکه های اقتصادی اصلی این کشور واقع در دامنه های آند، شروع به عادی سازی عملیاتش در ماه می کرد. وزارت معادن خبر از تولید ۱۸۰٫۷۹۲ تن مس در ماه ژوئن داد، که ۴۰٫۸ درصد از تولید ماه پیش از آن بیشتر بود چون معادن تولیدشان را از سر گرفتند. در ژوئن، تولید طلا با افزایش ۴۹٫۷ درصدی در مقایسه با ماه می به ۵٫۸۷۷٫۸۹۱ گرم رسید، درحالی که تولید روی ۳۱۳٫۶ درصد رشد کرد و به ۱۱۹٫۱۷۴ تن افزایش یافت. فرآورده های معدنی ۶۰ درصد از صادرات پرو را تشکیل می دهد.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ