۲۳ شهریور ۱۳۹۹ | 15:18
کد خبر : 22234

رئیس اداره کل اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران مطرح کرد: لزوم حمایت از افسران جنگ اقتصادی در شرایط دشوار

سید حسین حسینیان گفت: با توجه به اعمال تحریم های ناعادلانه وهمچنین شرایط دشوار تولید و تجارت ناشی از شیوع کرونا، صادرکنندگان نباید در میدان جنگ اقتصادی رها شوند.

به گزارش برداشت روز به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، سید حسین حسینیان در ویژه برنامه اقتصادی “چشم انداز” تحت عنوان “جهش تولید و حمایت مالی از صادرکنندگان” در برنامه ای تلویزیونی، افزود: بانک توسعه صادرات از طریق شعب خود در سراسر کشور آماده پذیرش درخواست تسهیلاتی و ارائه خدماتی چون صدور انواع ضمانت نامه، گشایش اعتبار اسنادی داخلی و مشاوره های صادراتی در حوزه های مختلف به صادرکنندگان است.
وی با بیان اینکه صادرکنندگان در شرایط کنونی کشور افسران جنگ اقتصادی هستند،گفت: با توجه به اعمال تحریم های ناعادلانه و همچنین شرایط دشوار تولید و تجارت ناشی از شیوع کرونا، صادرکنندگان نباید در میدان جنگ اقتصادی رها شوند.
رئیس اداره کل صادرات کالا بانک توسعه صادرات ایران با بیان اینکه این بانک به لحاظ شرایط منابع ریالی در شرایط مطلوبی قرار دارد، اظهار داشت: اولویت اول اگزیم بانک ایران، تامین منابع ریالی صادرکنندگان است اما، شرکت­های صادراتی که نیاز به واردات تجهیزات و مواد اولیه خارجی داشته باشند هم می‌توانند از تسهیلات ارزی با رعایت شرایط خاص کشور استفاده کنند.

حسینیان گفت: بانک در پرداخت تسهیلات دقیقا نرخ­های مصوب شورای پول و اعتبار را رعایت می کند و کمترین نرخ فعلی تسهیلات بانک ۱۴/۵ درصد است که مربوط به منابع تلفیقی بانک و صندوق توسعه ملی است.
رئیس اداره اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران با تاکید بر ضرورت افزایش تعامل اگزیم بانک کشور با صادرکنندگان، گفت: هرچند به دلیل شرایط ناشی از کرونا، جلسات معرفی خدمات و تسهیلات بانک توسعه صادرات در استان ها که پیش از این به صورت ادواری انجام می پذیرفت،برگزار نمی‌شود، اما نهایت تلاش ما در این بانک توسعه ای ایجاد ارتباط موثر با جامعه صادراتی و تولیدکنندگان صادرات محور کشور است.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ