۲۲ شهریور ۱۳۹۹ | 20:01
کد خبر : 22087

سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیارد تومانی برای احداث جاده راور به کرمان

استاندار کرمان گفت: مقرر شد که جاده رابر - کرمان با برآورد اولیه ۶۰۰ میلیارد تومان توسط شرکت ملی صنایع مس ایران و با راهبری ایمیدرو اجرا شود.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، محمد جواد فدایی در نشست پایش برنامه های این استان در حوزه معدن و صنایع معدنی که با حضور رییس هیات عامل ایمیدرو در کرمان برگزار شد، افزود: این محور به احترام شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان رابر به عنوان زادگاه ایشان عملیاتی شده و شرکت مس برنامه زمان بندی خود را تا ۲ ماه آینده اعلام می کند.

 

وی با بیان اینکه معادن کرومیت در سه شهرستان بافت، رابر و ارزوییه تعیین تکلیف شدند اظهار داشت: ایمیدرو فعالیت‌های لازم برای اکتشافات پهنه های معدنی در اختیار خود را انجام دهد و پهنه های لازم توسط صمت به ایمیدرو واگذار می‌شود.

استاندار کرمان گفت: ایمیدرو و سازمان صمت استان پیگیری کنند که وزارت صنعت، معدن و تجارت خوراک کارخانه ۸۰۰ هزارتنی آهن اسفنجی و ۲.۵ میلیون تنی گندله سازی فولاد بافت را تامین کند.

وی اضافه کرد: مقرر شد که سازمان صنعت، معدن و تجارت استان عملیات واگذاری پهنه های معدنی در اختیار خود را جهت اکتشاف و استخراج به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران بررسی کند و پیشنهاد خود را در شورای معادن مطرح و پس از تصویب در این شورا، پهنه ها به شرکت یاد شده واگذار شود.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ