۲۲ شهریور ۱۳۹۹ | 19:44
کد خبر : 22060

به دستور رییس جمهور و با تأمین مالی بانک صنعت و معدن؛ شرکت کاشی و سرامیک تندیس ابریشم به بهره برداری رسید

شرکت کاشی و سرامیک تندیس ابریشم به دستور رييس جمهور و با تسهيلات بانك صنعت و معدن از محل منابع صندوق توسعه ملي و منابع داخلي اين بانك، روز بيستم شهريورماه سال 99 و با حضور رزم حسینی استاندار استان، عسکری عضو هیات مدیره بانک صنعت و معدن و اسدی و ولی الهی اعضای هیات عامل این بانک و به دستور رییس جمهور بصورت مجازی به بهره برداری رسيد.

به گزارش برداشت روز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، شرکت کاشی و سرامیک تندیس ابریشم با ظرفیت اسمی تولید ۱۵ میلیون متر مربع در سال با تسهیلات ثابت ارزی ۲۲ میلیون و ۷۷۱ هزار یورو و ۱۷۵ میلیارد ریال تسهیلات ثابت و ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش این بانک به بهره برداری رسید.
بیژن اسدی معاون نظارت حقوقی و وصول مطالبات بانک صنعت و معدن با اظهار خرسندی از به بهره برداری رسیدن این طرح بزرگ تولید کاشی و سرامیک در استان خراسان رضوی عنوان داشت: با بهره برداری از این واحد تولیدی برای ۵۶۰ نفر شغل مستقیم ایجاد می شود.
وی بیان داشت: این طرح صنعتی با توجه به احداث در منطقه ویژه اقتصادی سرخس و دستیابی به بازارهای آسیای میانه و کشورهای افغانستان و پاکستان و امکان صادرات محصول به این مناطق، می تواند ارز آوری مناسبی برای کشور به همراه داشته باشد.
اسدی تصریح کرد: با توجه به اینکه کاهش هزینه حمل و بهای تمام شده کالا به دلیل احداث این واحد تولیدی در مبادی خروجی کشور، یک مزیت اقتصادی برای آن به شمار می رود، احداث این واحد در منطقه ویژه اقتصادی سرخس سبب افزایش رقابت پذیری محصولات این واحد صنعتی خواهد شد.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ