۱۹ شهریور ۱۳۹۹ | 20:18
کد خبر : 21945

خسارت‌دیدگان زلزله گلستان و فارس به زندگی عادی بازمی‌گردند

بررسی‌های نخست برای تعیین خسارت زلزله‌زدگان استان‌های گلستان و فارس انجام شده است و به‌زودی زیان‌دیدگان تحت‌پوشش بیمه کوثر با دریافت خسارت می‌توانند به زندگی عادی خود بازگردند.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط‌ عمومی بیمه کوثر، مدیران سرپرستی و ارزیابان خسارت استان‌های گلستان و فارس پس از وقوع زلزله در منطقه حضور یافتند. پس از تشکیل و تکمیل پرونده میزان خسارت در اسرع‌وقت به زیان‌دیدگان پرداخت می‌شود.

مدیر سرپرستی بیمه‌ کوثر استان گلستان گفت: متاسفانه طی دو روز گذشته در این استان و به‌ویژه نواحی شرقی آن شاهد چهار زلزله بودیم که این زمین‌لرزه‌ها به هزار و۲۲۰ نفر از اهالی و حدود ۴۰ واحد مسکونی در پنج روستای قورچای، ویرو، الهادی، کشکک و پاقلعه صدمه زده است.
علی کمیزی با بیان اینکه این زلزله علاوه بر گرگان و استان گلستان در استان‌های مازندران (در ساری) و بخش‌هایی از خراسان شمالی و سمنان هم حس شد، گفت: بلافاصله پس از وقوع زلزله، کارشناسان و نمایندگان بیمه کوثر در استان گلستان به حالت آماده‌باش درامدند.
وی با بیان اینکه تاکنون ۳۵پرونده تشکیل شده است، تاکید کرد: استان گلستان به مرکزیت گرگان حدود ۱.۹ میلیون نفر جمعیت دارد و سرپرستی بیمه کوثر در این استان به سرعت در حال بررسی‌های نهایی برای تعیین و پرداخت خسارت است تا هر چه زودتر، زیان‌دیدگان تحت‌پوشش شرکت بتوانند به شرایط طبیعی زندگی خود بازگردند.
مدیر سرپرستی بیمه‌ کوثر استان گلستان با بیان اینکه این استان یک منطقه زلزله‌خیز است، تصریح کرد: به همین دلیل کارشناسان این سرپرستی آمادگی‌های لازم را برای بررسی و پرداخت خسارت به بیمه‌گذاران در کمترین زمان ممکن دارند و زیرساخت‌ها و تمهیدات لازم نیز از قبل فراهم شده است.
کمیزی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون نیز، ارزیابان در حال بازدید و براورد خسارت در مناطق آسیب‌دیده هستند و به‌محض انجام ارزیابی‌ها و تعیین مبلغ خسارت و تکمیل مدارک پرونده، مبالغ خسارت در کوتاه‌ترین زمان ممکن در وجه بیمه‌گذاران پرداخت خواهد شد.
وی تاکید کرد: بیمه‌شدگان می‌توانند با مراجعه به هر یک از نمایندگی‌های بیمه‌کوثر در این استان برای تشکیل پرونده و دریافت خسارت اقدام کنند.
زلزله فارس را لرزاند 
مدیر سرپرستی بیمه کوثر استان فارس با بیان اینکه روز گذشته این استان نیز شاهد وقوع زمین‌لرزه‌ ۴.۴ ریشتری در محمله شهرستان خنج بود، گفت: این زمین‌لرزه در ۱۸کیلومتری بخش محمله و ۲۱کیلومتری شهرستان خنج و ۳۰کیلومتری علامرودشت در استان فارس به‌وقوع پیوست و ارزیابان خسارت در سرپرستی بیمه کوثر در این استان نیز بلافاصله پس از وقوع زلزله مشغول به کار شدند.
سامان کریمی با بیان اینکه خوشبختانه این زلزله خسارت جانی نداشته است، افزود: تاکنون گزارشی هم از ارزیابان خسارت شرکت مبنی بر وقوع خسارت مالی سنگین به خانه‌ها و اثاثه بیمه‌گذاران کوثر به دست‌مان نرسیده است.
وی با اشاره به اینکه بیمه‌های آتش‌سوزی با پوشش‌هایی نظیر زلزله، سیل، صاعقه و دیگر حوادثی که ممکن است آسیب‌ها‌یی را به اموال و دارایی افراد وارد کند، بخش بزرگی از خسارت‌های احتمالی ایجاد شده به بیمه‌گذاران را جبران می‌کند، تاکید کرد: توسعه این پوشش‌های بیمه‌ای ضمن اینکه امنیت خاطر و آرامش را برای مردم به‌دنبال دارد، نقش بسزایی هم در حفظ سرمایه‌های ملی خواهد داشت.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ