۱۹ شهریور ۱۳۹۹ | 19:25
کد خبر : 21805

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد: تمدید مهلت طرح یاری بازنشستگان کشوری تا ۳۱ شهریور/ ۱۵۶ هزار نفر خرید کردند

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از تمدید مهلت استفاده از مرحله دوم طرح یاری تا پایان شهریور ماه خبر داد.

به گزارش برداشت روز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، محمود مرتضایی فرد در این باره اظهار داشت: با توجه به استقبال و درخواست بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول طرح یاری، مهلت استفاده از اعتبار ۱۲ میلیون ریالی طرح در مرحله دوم تا ۳۱ شهریورماه جاری تمدید شده است.

وی یادآور شد: طرح خرید اعتباری از فروشگاه های رفاه از اسفندماه سال گذشته آغاز شد و در مرحله نخست آن حدود ۱۸۰ هزار نفر از بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول با وجود شرایط بیماری کرونا از این تسهیلات استفاده کردند.

مرتضایی فرد اضافه کرد: در مرحله دوم و تاکنون نیز بیش از ۱۵۶ هزار نفر از مشمولان با استفاده از اعتبار تامین شده در کارت حقوق خود از فروشگاه های رفاه سراسر کشور خرید کردند.

گفتنی است، تسهیلات طرح یاری در مرحله دوم به همه بازنشستگان و وظیفه‌بگیرانی که حداقل یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خالص حقوق ماهانه داشته باشند، تعلق می‌گیرد. بازپرداخت اقساط طرح یاری در چهار قسط ماهانه هر یک به مبلغ ۳۰۱ هزار و ۵۰۰ تومان از مهرماه تا دی ماه ۹۹ خواهد بود.

در صورتی که شخص بازنشسته از همه اعتبار طرح یاری استفاده نکند و تنها بخشی از تسهیلات را در طول ماه استفاده کرده باشد، اقساط بازپرداخت او متناسب با میزان استفاده در چهار نوبت تنظیم می‌شود.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ