۱۸ شهریور ۱۳۹۹ | 18:56
کد خبر : 21668

حمایت از شرکت های دانش بنیان؛ استراتژی ایمیدرو در پیوند مراکز علمی و صنعت/ایمینو، هاب فناوری معدن و صنایع معدنی

با هدف توسعه زیست بوم نوآوری حوزه معدن و صنایع وابسته و حمایت از شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای نوپا با بکارگیری حداکثر ظرفیت ها و توانمندی های موجود در داخل کشور و نفوذ فناوری های نوین در این صنایع، تفاهم نامه همکاری بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ایمیدرو امضا شد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، تفاهم نامه فوق با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، رییس هیات عامل ایمیدرو و مسئولان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسید.
همچنین در این آیین و با حضور جمعی از مسئولان دولت و مدیران عامل شرکت های معدن و صنایع معدنی و روسای انجمن های تخصصی، مرکز استارت اپ معدن و صنایع معدنی(imino) افتتاح شد.
از محورهای همکاری در این تفاهم نامه می توان به همکاری در ایجاد و راه اندازی مرکز نوآوری حوزه معدن و صنایع وابسته، همکاری در حمایت از کسب و کارهای نوپا و شتاب دهنده های این حوزه و همکاری در حمایت از طرح های مرتبط با افزایش بهره وری نام برد.
تفاهم نامه های فوق بین خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو، اسماعیل قادری فر رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و کامبیز مهدی زاده مدیر طرح توسعه نوآوری ها و فناوری های حوزه معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد.

ایمینو؛ فراخوان ایده های نو
سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت در آیین افتتاح مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران طی سخنانی گفت: این مرکز نقطه عطف برای ساختارمند کردن ارتباط دانشگاه و صنعت است.
جعفر سرقینی با بیان اینکه ایمینو به عنوان یک فراخوان ایده های نو است که فعالیت آن همیشگی است، افزود: هر جوانی که دارای ایده در حوزه معدن و صنایع معدنی است، ایمینو برای حمایت، پذیرای اوست.
وی عنوان کرد: معدن و صنایع معدنی با تحقیقات و نواوری بیگانه نبود اما این مهم به صورت کمرنگ دنبال می شد.
سرقینی با اشاره به جهش تولید در بخش معدن و صنایع معدنی گفت: امروز بخش معدن و صنایع معدنی نه تنها نیازهای کشور را تامین می کند، بلکه صادرات نیز دارد.

ایمینو؛ هاب فناوری معدن و صنایع معدنی
در ادامه این آیین رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: تلاش ما این است که این مرکز به هاب فناوری تبدیل شود.
وی افزود: علاوه بر جلوگیری از خام فروشی، بهره وری عوامل تولید هم اهمیت دارد که با حضور نهادهای علمی این مهم محقق می شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:حمایت از پایان نامه های تقاضا مند در برنامه های ایمیدرو تعریف شده است.
غریب پور با تاکی بر اینکه پژوهش های این حوزه را مسئله محور کرده ایم، اظهار داشت: در پیوند دانشگاه و صنعت، باید نهادسازی کرد که نمونه بارز آن مرکز استارت آپ های معدن و صنایع معدنی است.
وی افزود: از شرکت ها می خواهیم مشابه این مرکز، مراکز استارت آپی راه اندازی کنند.
در ادامه مدیر مرکز استارت اپ معدن و صنایع معدنی طی سخنانی گفت:جشنواره اینوماین، سبب شگل گیری مرکز استارت اپ معدنی شد.
حسین منصوری افزود: برگزاری جشنواره اینوماین ۱ و ۲ که حاصل تفکر ایمیدرو است، منجر به جمع آوری ایده ها و تاسیس ایمینو شد.
وی با تاکید رییس هیات عامل ایمیدرو، تفاهم نامه های این مرکز با شرکت های بزرگ معدنی، به قرارداد تبدیل و عملیاتی می شود.
وی همچنین گفت: برگزیدگان جشنواره اینوماین، در این مرکز مستقر شده اند.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ