۱۸ شهریور ۱۳۹۹ | 13:34
کد خبر : 21627

رئیس گروه مالی گردشگری در بازدید از مجموعه آیلند: ایجاد ۳۰ هزار شغل مستقیم در راه است/ بهره برداری از پروژه های فاز اول مجموعه در اولویت باشد

رئیس گروه مالی گردشگری دربازدید از پروژه های در دست اجرای سرزمین ایرانیان(آیلند) بر ضرورت تسریع در بهره برداری از پروژه های فاز اول مجموعه تا پایان سال جاری تاکید کرد و گفت: ایجاد بیش از 30 هزار شغل در آیلند، کار با ارزش و مقدسی است.

به گزارش برداشت روز به نقل از روابط عمومی گروه مالی گردشگری، مهدی جهانگیری در این بازدید که مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک گردشگری حضور داشتند، گفت: برای تسریع در اجرای پروژه ها لازم است “مدیریت بهره برداری” از “مدیریت اجرا” تفکیک شود.
وی افزود: نهایی کردن و اتمام ۱۱ پروژه در فاز نخست باید در اولویت قرار گیرد به طوری که تا پایان سال جاری شاهد به بهره برداری رسیدن این پروژه ها باشیم.
جهانگیری تصریح کرد: با اجرای پروژه آیلند بیش از ۳۰ هزار شغل مستقیم در این مجموعه ایجاد می شود که کار با ارزش و مقدسی است.
رئیس گروه مالی گردشگری در عین حال تکمیل پروژه های فاز ۲ را مورد توجه قرار داد و افزود: باید برنامه ریزی های لازم برای تامین مالی تکمیل فاز ۲ از راه های ممکن انجام شود اما تلاش مدیران این مجموعه بر به بهره برداری رسیدن پروژه های فاز یک باشد.
جهانگیری تصریح کرد: تبدیل مجموعه آیلند از سهامی خاص به سهامی عام یکی از الزامات است که باید در این زمینه تلاش شود و حتی رفتن به بازار توافقی می تواند کمک خوبی باشد.
خامی : بانک گردشگری همچنان آماده حمایت از مجموعه آیلند است
در این بازدید، مدیرعامل بانک گردشگری نیز در سخنان کوتاهی گفت: اکنون در اجرای پروژه ها به طور عمده از تسهیلات بانکی استفاده می شود اما لازم است از روش های دیگر هم برای تامین مالی بهره گیری شود.
مرتضی خامی افزود: هر چند که بانک گردشگری در پرداخت تسهیلات به درستی به تکالیفش عمل کرده است، اما همچنان آماده حمایت از مجموعه آیلند هستیم و امیدواریم هر چه زودتر شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم.
موسوی افزود: ۱۱ پروژه از ۲۴ پروژه مجموعه آیلند آماده بهره برداری است
رئیس هیات موسس سرزمین ایرانیان در جریان این بازدید توضیحات کاملی از اقدامات انجام شده و برنامه های در دست اجرا در مجموعه آیلند ارائه کرد.
سیدجواد موسوی گفت: حدود ۹۵ درصد از زیرساخت های فاز یک این مجموعه به مساحت ۷۵۰ هکتار انجام شده و زیرساخت ها برای اجرای فاز ۲ نیز با سرعت مطلوبی در حال انجام است.
وی افزود: ۱۱ پروژه از ۲۴ پروژه در دست اجرای این مجموعه آماده بهره برداری شده که شهر خودرو، پیست سوپرکارت، پیست های آفرود، مهمانسرا، پارک علم و فناوری، دریاچه تفریحی ورزشی آیلند، “دهکده، زمین و کلوپ ورزشی گلف”، پارک خطی، رینگ رود و مرکز محله (ورزشگاه، مرکز تجاری، مسجد، درمانگاه، مدرسه و مرکز فرهنگی) را شامل می شود.
این گزارش حاکیست: مجموعه آیلند به مساحت ۱۴۰۰ هکتار منطقه ویژه اقتصادی محسوب شده و نزدیکترین منطقه ویژه اقتصادی به پایتخت است. مساحت این مجموعه از ۱۲ کشور مستقل دنیا بزرگتر است.
سرزمین ایرانیان (آی‌لند) به عنوان بزرگ ترین شهرک بین المللی اقامتی، تفریحی، تجاری، ورزشی، درمانی و آموزشی در ایران، نخستین مجموعه در کشور است که به طور همزمان سه عنوان منطقه نمونه گردشگری بین ‌المللی (مصوبه هیأت دولت)، شهرک نمونه گردشگری (مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری) و منطقه ویژه اقتصادی (مصوبه مجلس شورای اسلامی) را دارد.
پروژه سرزمین ایرانیان (آیلند)، نخستین منطقه ویژه اقتصادی، تفریحی و گردشگری است که در ۳۵ کیلومتری جنوب غربی تهران، در مجاورت اتوبان تهران-ساوه و در منطقه زرندیه واقع شده است.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ