۱۷ شهریور ۱۳۹۹ | 19:21
کد خبر : 21538

اقدامات بانک‌پاسارگاد جهت بهبود شرایط اقتصادی هم‌میهنان در دوران شیوع ویروس کرونا

بانک‌پاسارگاد در دوران شیوع ویروس کرونا، گام‌های مؤثری در راستای بهبود وضعیت اقتصادی هم‌میهنان برداشته‌است.

به گزارش برداشت روز به نقل از روابط ‌عمومی بانک‌پاسارگاد، این بانک در اوایل شیوع ویروس کرونا، با توجه به بروز مشکلات اقتصادی برای برخی از هم‌میهنان، همکاری خوبی با فعالان اقتصادی به ویژه صاحبان کسب و کارهای کوچک، در زمینه‌ی بازپرداخت تسهیلات دریافتی انجام داد. این مساعدت از طریق اعطای مهلت سه ماهه و یا عدم دریافت جرایم متعلقه به مشمولین طرح انجام گرفت.

بانک‌پاسارگاد همچنین در ماه‌های تیر و خرداد سال جاری، مطابق با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت ۱۰ میلیون ریالی را به افرادی که از طریق حساب خود در این بانک، یارانه دریافت می‌کنند، در دستور کار قرار داد که طی آن در ۴ مرحله، در مجموع مبلغ ۱٫۱۶۶٫۳۴۰ میلیون ریال به تعداد ۱۱۶ هزار و ۶۳۴ خانوار تسهیلات پرداخت کرد.

بر اساس این خبر، بانک‌پاسارگاد در گام بعدی، با هدف کمک و حفظ اشتغال افراد، به یاری صاحبان کسب و کارهای آسیب‌دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا که توسط نهادهای نظارتی شناسایی و معرفی شدند، شتافت. در این راستا در مجموع، بالغ بر ۱٫۷۵۰ میلیارد ریال، در قالب یک هزار و ۸۵۳ فقره پرونده تسهیلاتی پرداخت کرد.

این بانک‌ در ادامه‌ی اقدامات خود، در راستای فراهم‌سازی مقدمات طرح اعطای تسهیلات به مستاجران کم درآمد در شرایط اقتصادی تحمیل شده بر کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا اقدام کرده‌است.

گفتنی است بانک پاسارگاد در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود از روزهای نخست شیوع بیماری کرونا، علاوه بر ایجاد امکانات لازم جهت ویزیت مجازی بیماران از طریق دستگاه تله‌‌مدیسین در پایگاه‌‌های تشخیص سیار، ۷۰ دستگاه ترمومتر، ۳۵۰ هزار ماسک N95 و ۱۰ هزار واحد لباس مخصوص بیماران کرونایی به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اهدا کرد. این بانک همچنین اعلام کرده‌است که از هر پروژه‌ی تحقیقاتی و تولیدی برای ساخت واکسن بیماری کرونا و همچنین تولید دارو برای این بیماری، حمایت مادی و معنوی خواهد کرد.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ