۱۶ شهریور ۱۳۹۹ | 19:23
کد خبر : 21377

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه ملت به صورت آنلاین برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه ملت با حضور 76 درصد سهامداران برگزار شد و صورت‌های مالی سال ۱۳۹۸ این شرکت به تصویب رسید.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی بیمه ملت، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه ملت با حضور ۷۶ درصد سهامداران، مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره بیمه ملت، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، نماینده بیمه مرکزی و سازمان حسابرسی شاخص‌اندیشان در سالن کنفرانس مرکز همایش‌های بیمه ملت به صورت آنلاین برگزار شد و صورت‌های مالی سال ۱۳۹۸ این شرکت به تصویب رسید.

بر اساس این گزارش، استماع گزارش هیأت‌مدیره و بازرس قانونی، بررسی و تصویب صورت‌های مالی مربوط به عملکرد سال مالی منتهی به پایان اسفند ۱۳۹۸، اتخاذ تصمیم در خصوص تقسیم سود سال مالی ۱۳۹۸، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۹، تعیین روزنامه کثیرالانتشار به منظور درج آگهی‌های شرکت، تعیین حق‌حضور اعضای غیرموظف هیات‌مدیره، تعیین پاداش هیات‌مدیره، انتخاب اکچوئر رسمی و علی‌البدل و سایر مواردی که تصمیم‌گیری راجع به آن در صلاحیت مجمع عمومی عادی است؛ از موارد دستور جلسه ذکر شده بود که طبق مقررات اساسنامه پس از تشکیل هیات‌رییسه با حضور نماینده سازمان بورس، نماینده بیمه مرکزی و حسابرس مستقل و ۷۶ درصد از سهامداران در سالن کنفرانس مرکز همایش‌های بیمه‌ملت برگزار شد.

همچنین، در سال مالی منتهی به پایان اسفندماه سال ۱۳۹۸ با تصویب مجمع به ازای هر سهم ۱۴۰ ریال سود تقسیمی به سهامداران تعلق گرفت.

 

* افزایش سرمایه بیمه ملت به زودی عملیاتی خواهد شد

دکتر دلفراز، مدیرعامل بیمه ملت، در این جلسه از مدیران و کارکنان پرتلاش این شرکت که در ایام شیوع ویروس کرونا با صلابت و سخت‌کوشی در صحنه کسب و کار حضور داشتند و به نحو شایسته‌ای به ارائه خدمات به مشتریان پرداختند، تشکر و قدردانی کرد و سال ۹۸ را سال سختی دانست و گفت: طی این مدت شرکت بیمه ملت علاوه بر افزایش دوبرابری در پورتفو توانسته است شاخص توانگری مالی خود را در صنعت بیمه حفظ کند.

دلفراز، همچنین سال گذشته را با وجود مشکلات تحریم و بیماری کرونا، سالی نسبتا خوب برای بیمه ملت عنوان کرد و گفت: شرکت بیمه ملت توانست طی سال ۹۸ و در سال جاری، جایگاه خود را در میان شرکت‌های بیمه کشور به رتبه ۱۰ ارتقا دهد که همه این موفقیت‌ها مرهون تلاش مدیران، همکاران و حمایت سهامداران مجموعه است.

مدیرعامل بیمه ملت، ضمن ارائه خلاصه‌ای از عملکرد هیات‌مدیره این شرکت در سال ۹۸؛ شفافیت مالی و وصول مطالبات را از برنامه‌های سال ۹۹ قلمداد کرد و افزود: گزارش‌های توجیهی و موارد مربوط به افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و مطالبات حال شده سهامداران عملیاتی خواهد شد.

در حوزه زیرساخت فناوری اطلاعات و تحول دیجیتال، مدیرعامل بیمه ملت به پیاده‌سازی مدیریت یکپارچه کانال‌های ارتباطی با ذینفعان اشاره کرد و گفت: فعالیت در حوزه اینشورتک و استارت‌آپ‌ها و طراحی معماری جدید سامانه جامع بیمه‌گری از جمله مواردی است که در این حوزه پیگیری می‌شود.

دلفراز توسعه باشگاه مشتریان را مدنظر قرارداد و افزود: در حوزه شعب و شبکه فروش، افتتاح شعب در استان‌های مختلف در دستور کار قرار داد تا بتوانیم با تقویت کمی و کیفی کانال‌های فروش اقدامات موثری را در جذب پورتفو شاهد باشیم.

وی تکمیل و به‌روزرسانی بازاریابی چندلایه‌ای بیمه‌های زندگی را نیز از دیگر برنامه‌های بیمه ملت دانست و بیان کرد: در سال‌جاری نسبت به طراحی و عرضه بیمه‌نامه‌های جدید متناسب با نیازهای بازار، گروه‌ها و اصناف مختلف نیز اقدام می‌شود.

مدیرعامل بیمه ملت در بخش دیگری از جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت، تمرکز بیشتر بر سودآوری را به جای توجه و تمرکز بر افزایش سهم بازار، از برنامه‌های بیمه ملت در حوزه بیمه‌گری ذکر کرد و گفت: بازبینی برنامه استراتژیک و طراحی مدل بودجه‌ریزی با تکیه بر افزایش کارآیی و اثربخشی نظام مدیریت ریسک در اولویت برنامه‌های این حوزه قرار دارند.

*

همچنین صورت‌های مالی مربوط به عملکرد سال مالی منتهی به پایان اسفند ۱۳۹۸ در این مجمع به تصویب رسید و  حق‌حضور اعضای غیرموظف هیات‌مدیره و اکچوئر رسمی و علی‌البدل نیز تعیین شدند. همچنین، هیات‌مدیره بیمه ملت، برای دومین سال مالی پیاپی، از دریافت پاداش به نفع سهامداران، خودداری کرد.

گفتنی است مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه ملت در ساعت ۱۰ صبح روز یک‌شنبه ۱۶ شهریور ماه سال‌جاری آغاز شد و در ساعت ۱۲:۳۰ ظهر به پایان رسید.

بنا بر اعلام بیمه ملت، با توجه به ابلاغیه درباره مصوبه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا، مجمع شرکت بیمه ملت با حضور حداقلی شخص حقیقی یا حقوقی برگزار شد و سهامداران به منظور رعایت دقیق مصوبه مذکور نسبت به مشاهده برخط (آنلاین) جلسه از طریق سایت این شرکت اقدام کردند.

شایان ذکر است؛ در برگزاری این جلسه آنلاین، عملکرد خوب و مناسب بسترهای مجازی برای برگزاری جلسه آنلاین نقش بسزایی در گردآوری سهام‌داران بیمه ملت برای برگزاری این مجمع، ایفا کردند.

♦️ تلاش میکنیم با اتکاء به دانش و تجربه 14 ساله خود در بورس سهام ایران بهترین پورتفو را پیشنهاد و سودآورترین سهام را برای شما تحلیل و تشریح کنیم.

جویندگان سهام طلایی

https://t.me/GoldenStockQuesters

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ